İş Kurma Fikirleri


10 Bin TL İle Nasıl Yatırım Yapılır?


10 bin TL ile nasıl yatırım yapılır?

Kıyıda köşede biriktirdiğiniz biraz paranız varsa ve aklınızda ticari bir faaliyet için girişim fikri var ise makalemizi okuyarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Kısa vadede az bir miktar para ile iyi bir yatırım yapmak için piyasayı iyi takip etmek gerekir. Piyasadaki dalgalanmaları ve enflasyon devalüasyon dönemlerine çok dikkat edilmelidir. Minimum 10 bin TL ile farklı alanlardan girişim yaparak bu paranızı kısa sürede birkaç kat attırabilirsiniz. Bunların faklı yolları var: Paranızı vadeli hesaba yatırmak, döner/çiğ köfte/tantuni dükkanı açmak, bayilik almak, iyi bir ziyaretçiye sahip bir web sitesi satın almak ve borsaya yatırım yapmak, solucan gübresi üretimi gibi fikirlerden birisini hayata geçirerek kısa zamanda paranızla fazlaca kar elde edebilirsiniz.

1. Paranızı vadeli hesaba yatırmak

Paranızı vadeli bir hesaba yatırmak istiyorsanız, bu konuda detaylı bir araştırma yapmanız sizin için iyi olacaktır. Bankaların aylık ve yıllık faiz oranlarına bakmanız sizin içi avantaj sağlayacaktır. Vadeli hesaptan iyi bir kazanç elde etmek için ortaya biraz daha fazla para koymanız gerekiyor. Bolca sabır da cabası beklemek gerek bolca kazancın atması için bu şart ve vadeyi bozmanız durumunda da sıkıntı yaşayabilirsiniz bundan dolayı kendinizi buna göre ayarlamanız gerekiyor.

2. Döner/çiğ köfte/tantuni dükkanı açmak, bayilik açmak


Yemek yemeyi ve yapmayı seviyorsanız, yemek işlerinden para kazanmak için bu yatırım fikrini değerlendirebilirsiniz. Hazır çiğ köfte stantlarından ya da bayiliklerden yararlanabilirsiniz. İlk başlarda küçük bir dükkanda başlayacağınız yemek işleriniz zamanla büyüyerek daha fazla büyük bir dükkana ve dükkanlara dönüşecektir. Yemek işini yapan ne kadar fazla kişi olursa olsun sizin yemeklerinizin lezzeti ve tadı müşterilerinizi daim yapacaktır.

3. Web sitesi satın almak

Bilgisayardan azda olsa anlıyorsanız ve aylık bir kazanç elde etmek istiyorsanız, günde 1-2 saat vakit ayırarak sitenize içerik girerek kısa zamanda sitenizi ileri seviyelere getirebilirsiniz. Bir zaman sonra ise siteniz artık rayına oturacak ve siz oturduğunuz yerden kazanç sağlamaya başlayacaksınız.

4. Borsaya yatırım yapmak

Borsaya yatırım yapmak iyi bir bilgi birikimi ve araştırma ister. Bu iş gerçek bir uzmanlık gerektirir. Belli zaman diliminde yatırım yapacağınız borsayı takip etmeniz gerekir. Borsa takibi de belki haftalar belki de aylar alabilir. Borsayı iyi takip etmek bol kazanç sağlayabilir.

5. Solucan gübresi üretimi

Kulağa pek hoş gelmeyen, belkide ilk kez duyduğunuz bir şey olan solucanlardan gübre üretimi yapabilirsiniz. Solucanlar, bilindiği üzere çok çabuk üreyen canlılardır. Küçük bir miktar para ile alacağınız solucanlar haftalar içerisinde binlerce çoğalarak kısa zamanda kar elde etmenize yarımcı olacaktır. Zaman ilerledikçe ne kadar kazançlı bir iş ile meşgul olduğunuzu fark edeceksiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ