İş Kurma Fikirleri

10 Bin TL İle Ne İş Yapabilirim?

10 bin TL ile ne iş yapabilirim?

Günümüzde işsizlik sorunu alıp başını gitmiştir. Türkiye geneli işsiz sayısı oranları gün geçtikçe korkutan rakamlara ulaşmaktadır. Teknolojinin gelişimiyle birlikte makineleşme oranı artmıştır. Bu da insan gücünün yerini makinelerin almasına neden olmuştur. Tabi teknoloji gelişti diye iş imkanları azalmış olsa da teknolojiyle birlikte farklı iş fikirleri de ortaya çıkmıştır. Az sermaye ile birlikte kurulabilen iş alanları olduğu gibi sermayenin çok gerekli olduğu iş alanları da mevcuttur.

Herkes kendi bütçesine göre bir iş alanı seçmeli ve seçeceği iş alanının doğru yerde ve doğru zamanda olmasına dikkat etmelidir. Örneğin bir kokoreç büfesi açmayı planlıyorsanız bu büfeyi geç saatlerde açmalısınız. Öğlen açtığınız kokoreç büfesi hiç satış yapamamanıza neden olabilir. Ya da işlek olmayan bir yerde çay ocağı açtığınızda hiç satış yapamama durumuyla karşılaşmanız mümkün.

Aynı zamanda bir dönerci dükkanı açacaksanız bir okul çevresinde açmakla mahalle arasında açmanın maddi anlamda farklı sonuçlar doğuracağı aşikardır. Bu yüzdendir ki iş kurarken kazandıran işler için kullandığınız sermaye her ne kadar önemli ise iş kurduğunuz yerin konumu ve seçtiğiniz iş alanı bir o kadar önemlidir.

10.000 TL sermaye ile ne iş yapılır?

10 bin TL sermayeyi ortaya koyduğunuzda birçok iş alanı kurabilirsiniz. Bunlardan bazılarını saymam gerekirse; bayilik almak, çay bahçesi açmak, meyve suyu barı açmak, küçük restoran veya fast food yiyecek satan büfeler açmak, kırtasiye açmak, çiğköfte dükkanı açmak gibi birçok iş alanı mevcuttur. Bunların dışında onlarca çeşit iş alanı bulunmakla beraber toplum tarafından her zaman tercih edilen yerler olması bakımından kar yapılacağı belli olan yerler de vardır.

Sizler 10 bin TL sermayenizle çok para kazandıran işler tercih etseniz de kendi becerinize uygun iş modeli tercih etmeniz de oldukça önem taşıyor. Şuana kadar saydığım iş alanlarının dışında farklı iş alanlarıyla ilgili bilgi almak için sitemizde yer alan onlarca konudan ve bayiliklerden ilham alabilir ve kendinize uygun iş fikrini ortaya çıkarabilirsiniz.

SONUÇ;

Her ne işe başlayacak olursanız olun o işin iyi ve kötü yanlarını düşünüp araştırarak seçtiğiniz işin her zaman destekçisi ve yenilikçisi olun. Aksi taktirde hiç beklemediğiniz sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sonuçlara erken hazırlıklar yaparak önlemini almış olursunuz. Örneğin; girdi ve çıktı maliyetlerini ele alarak, tabiri yerinde ise kendi işinizin kendi patronu, kendi işcisi olup takibatını kendinizin yapması demek sizin olası bir beklenmedik kötü sonuçlardan kurtarabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ