İş Kurma Fikirleri

5 Bin TL İle Ne İş Yapabilirim?

5 bin TL ile ne iş yapabilirim?

Yeni iş kurmak isteyenlerin kazandıran işler konusunda kafasındaki soru işaretlerinden biri sermaye eksikliğidir. Az bir miktar sermayesi olan insanların bir iş kurmaya yeltenmeleri ve o işten zarar görmeleri sonucu birçok insanın girişimcilik ruhu körelmiştir. Tabi yeni bir iş kuruyorsanız ve sokağa atacak kadar çok paranız yoksa düşünerek ve tartarak yeni bir iş alanı bulmalısınız. Her ne işe başlamadan önce iyi yanını kötü yanını düşünerek ve iyi bir araştırma yaparak kazandıran işler ile başlanmalıdır.

Kuracağınız işe olan talebi değerlendirip müşteri yoğunluğunu hesaba katarak adım atılmalıdır. Sermayenizin azlığıyla kazanacağınız miktar doğru orantılı olarak artmaktadır. Yani ortaya ne kadar çok sermaye koyarsanız o kadar çok kazancınız olur. Tabi bu normal şartlar için geçerlidir.

Siz para kazandıran işler yerine en alakasız bir yerde en alakasız bir iş kurduysanız, örneğin, okulun olmadığı ya da çok uzak olduğu bir yerde kırtasiye dükkanı açarsanız veya işlek olmayan bir caddede seyyar pilav satmaya çalışırsanız başarısız olmak için çabalamışsınız demektir. Bunun dışında herhangi bir mekan ve iş seçimi konusunda sorun yaşamazsanız kar etmemeniz neredeyse imkansız.

5.000 TL sermaye ile ne iş yapılır?

5 bin lira her ne kadar göze az gelse de bu sermayeyi ortaya koyup geçimini sağlayan birçok insan var. Büyük işletmeler veya kendinize ait bir ofis açamasanız da birçok iş imkânınız mevcut. Örnek olarak hazırda marka olmuş firmaların bayisi olabilir ve AVM‘lerde stant açabilirsiniz. Seyyar satıcılığı yapabilir; süt mısırı, kestane, pilav, köfte satabilirsiniz. Kendi üretici zekanız ile yeni iş fikirleri üretebilirsiniz. Ne kadar az maliyetli ve çok kazançlı iş kurarsanız o kadar çok para kazanırsınız.

Bayilik sistemi iş fikirleri

Son zamanların en popüler iş fikirleri arasında yer alan bayilik sistemi işler oldukça popüler. Sizlerde 5 bin TL gibi küçük rakamlarla bu bayilik işi yapabilirsiniz. Bayilik veren birçok farklı firma mevcut sitemiz üzerinde bayilik fikirleri almak isterseniz bayilik veren firmalar kategorisinden inceleyebilirsiniz.

Küçük bir ofise ne dersiniz?

5 bin TL ile küçük bir danışmanlık ofisi açıp insanların gelip durumunu anlatıp fikir yardımı almasını sağlayabilirsiniz. Ya da küçük bir bayilik ofisi açarak garantili bir iş sahibi olabilirsiniz. Bu açıkladıklarım dışında farklı iş seçenekleri için iş kurma fikirleri internet sitemizi takip ederek detaylı bilgiler alabilirsiniz. Unutmayın önemli olan sermayenizin küçüklüğü ya da büyüklüğü değil, önemli olan bir işe girişip var gücünüzle çalışmanız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ