İş Kurma Fikirleri

Android Uygulama İle Para Kazanma

Android uygulama ile para kazanma

Her geçen gün gelişen teknoloji insanlara yeni iş fırsatlarının da beraberinde getiriyor. İnternetten iş fırsatlarını her gün takip eden insanlar bu yöntemlerin birçoğunu deniyor ancak sonucunda ya çok az para kazanıyor ya da hiç kazanamıyor. Bugün sizlerle internetten para kazanma yolları arasında en karlı ve en kolay olanlarından birini paylaşıyoruz. Akıllı telefonların her gün daha fazla gelişmesi insanların App Store ve Google Play uygulama marketleri üzerinde milyonlarca uygulama indirmesine yol açıyor. Siz de kendinize bir uygulama yaparak bu uygulamanın indirilmesi başına para kazanabilirsiniz. Üstelik kendinize, android uygulama yapmak için teknik ve yazılımsal bir bilgiye ihtiyacınız yok. İnternet üzerinde kullanıcılara android uygulama yapma hizmeti sunan birçok site bulunuyor. Biz de bu siteleri sizinle paylaşacağız.

Android uygulama yaparak para kazanmak

Uygulama yapmada temel nokta ise android programlama ve java gibi programları öğrenebilirseniz kendinizde geliştirebilirsiniz. Yapmış olduğunuz uygulamaları, Google Play‘e yükleyebilmeniz için size ait geliştirici hesabı açılmalıdır. Geliştirici hesaplarının açılması ve yıllık olarak ödenen ücret miktarı ise 25 dolar civarındadır. Bu hesabınıza istediğiniz miktarda uygulama geliştirerek yükleyebilir ve indirilen bu uygulamalardan gelir elde edebilirsiniz.

Size önerebileceğim tavsiyeler, aşağıda vermiş olduğumuz 3 farklı site üzerinden basit uygulamalar geliştirebilir ve içerisine reklam koyabilirsiniz. Peki android reklamları nereden bulacağım diyorsanız da uygulamalar için reklam veren şirketlere üye olup, yapmış olduğunuz uygulamaya reklamları entegre ederek, indirilme ücretleri ve tıklama ücretleri gibi gelirle oldukça güzel paralar kazanmanız mümkün.

Android uygulamalar için reklam ağları

Android uygulama reklamları için en çok tercih edilen ve oldukça iyi paralar kazandıran reklam ağları listesini şunlardır;

  • Startapp mobil android reklam ağı,
  • Airpush mobil android reklam ağı,
  • Admob mobil android reklam ağı,
  • Tabcontext mobil android reklam ağı,
  • Mocilecore mobil android reklam ağı.

Tabi ki bu yukarıda saydıklarımızın dışında farklı reklam şirketleri de bulunmaktadır. Fakat en çok tercih edilenleri, burada sıralamak istedik.

Ücretsiz android uygulama yapan siteler

Aşağıda sıralamış olduğumuz sitelerde hiçbir kodlama bilgisi olamayan kişilerin, kolaylıkla uygulama yapabilecekleri online android uygulama sistemleri sırasıyla şunlardır;

Mobiroller

Bu site kullanıcılarına direkt olarak sitede bulunan ayarlar çerçevesinde uygulama üretme imkanı sunuyor. Mobiroller üzerinde üye olduğunuz andan itibaren, hesap bakiyeniz ve uygulama paneliniz sitenin sağ tarafında görünüyor. Burada uygulama yapmak için üç seçeneğiniz bulunuyor. İlk seçeneğiniz siteye hiçbir para vermeden ücretsiz kullanılabilen seçenekler arasından, uygulama yapmaktır. İkinci seçeneğiniz daha kaliteli uygulamalar üretmek için siteye para vererek paralı içerikleri, kullanabilmektir. Üçüncü seçiminizi ücretsiz olarak oluşturduğunuz uygulamayı, uygulama marketlerine sunarak, bu uygulamadan kazandığınız para ile uygulamayı zamanla geliştirmektir. Uygulamanın başarılı olmasını istiyorsanız, belirli aralıklarla güncelleme yapmalısınız.

The AppBuilder

The AppBuilder sitesi de ilk verdiğimiz seçenekteki gibi çalışıyor. Ancak site üzerinden ücretsiz erişebileceğiniz içerik sayısı çok daha az. Bu yüzden bu site aracılığı ile uygulama öğrenmek istiyorsanız, siteye belli bir miktar para ödemelisiniz.

Good Barber

Bu site de diğerleri ile aynı mantıkta çalışıyor. Siteye üye olduktan hemen sonra, karşınıza uygulama üretmek için bir panel çıkıyor. Bu panel üzerinden önce uygulamanın adını ardından uygulama resmini girdikten sonra uygulamayı üretmeye başlıyorsunuz. Site üzerinde ücretsiz seçenekler bulunduğu gibi ücretli seçeneklerde bulunuyor. Bu seçeneklerden isterseniz ücretli isterseniz de ücretsiz olanları kullanarak, uygulama üretebilirsiniz.

Bu 3 site internet üzerinden uygulama yapma hizmeti sunan siteler arasında en iyileri. Ancak daha kolay bir panel istiyorsanız Mobiroller sitesini kullanmanızı öneririz. Çünkü bu sitenin paneli Türkçe olduğu için daha rahat bir kullanım sunuyor.

Diğer para kazandıracak fikirlere göz atmak isterseniz şu başlıklara bakın;

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ