İş Kurma Fikirleri


Az Sermaye İle Yapılacak 15 Karlı İş Fikirleri


Az sermaye ile yapılacak 15 karlı iş fikirleri

İş kurmak istiyor fakat kafanızda birçok soru işaretiniz mi var? Bu soru işaretlerini bu yazı sonunda cevaplamış olacağız. Yeni iş kurma ile ilgili ön yargılarınız varsa öncelikle onları yıkın. Az sermayeyle çok para kazandıran işler oldukça fazla. Yani yeni bir iş kurmak için altından kalkamayacağınız kredi borçlarının altına girmeniz gerekmiyor. Az para harcayarak oldukça iyi gelir elde edebilirsiniz. Az sermaye ile yapılacak işler;

Danışmanlık hizmeti vermek

En kazançlı ve sermayesi yok denecek kadar az olan danışmanlık hizmeti vermektir. Bu alanda hizmet vermek istiyorsanız öncelikle iyi bir araştırma yapmalısınız. Bir iş yeri açma zorunluluğunuzun olmaması, internetten de danışmanlık hizmeti verebiliyor olmanız sermaye ihtiyacını %100 oranında azaltır. Tabi bu iş için öncelikle hangi alanda danışmanlık yapacağınızı belirlemelisiniz.

Freelance işler yapmak


Yazarlık, editörlük, web tasarım, logo tasarımı, online satış gibi işlerin olduğu bu alandan para kazanan insan sayısı oldukça fazla. Bu alanda iyi bir kazanç sağlamak istiyorsanız bazı önemli noktalara dikkat etmelisiniz. Bunların içinde en önemlisi yapacağınız işi net ve ayrıntılarıyla açıklayan bir web sitesi. Aldığınız işleri zamanında ve eksiksiz teslim etmelisiniz ki iyi paralar kazanabilesiniz.

Catering hizmeti vermek

Günümüzde oldukça yaygın olan bu iş kolu, küçük dükkânlar ile başlayıp büyük yemek fabrikalarına dönüştüren girişimcileriyle dikkat çekiyor. Eğer yemek yapmayı ve yeni tatlar denemeyi seviyorsanız bu iş tam size göre.

Yaşam koçluğu yapmak

Konuşup dertleşeceğiniz ve fikir almak isteyeceğiniz konularda yanınızda sizi dinleyecek biri olmayabilir. Şimdilerde bu görevi yaşam koçları üstleniyor. İş hayatınızda ve özel hayatınızdaki karşılaştığınız sorunları yaşam koçunuza anlatabilir, ne yapacağınız hakkında fikir alabilirsiniz. Bunun için yalnızca küçük bir ofis açmanız yeterli olacaktır.

Evden eve taşımacılık yapmak

Az sermayeyle yapılabilecek yeni iş fikirleri arasında yer alan seçeneklerden biri de nakliyatçılık sektörüdür. Sürekli taşınmak zorunda olan insanları düşündüğünüzde bu işten gayet iyi paralar kazanabilirsiniz.

Küçük ölçekli işletmeler için koçluk hizmeti

Küçük ölçekli işletmelere koçluk hizmetleri verebilirsiniz, işletmenin nasıl yönetileceği, işletme sermayesinin nasıl artılacağını, yenilikçi iş fikirleri gibi bilgi ve tecrübe birikimleriniz varsa, bu değerlendirerek yeni işletme kurmak isteyen kişilere tavsiyeler verebilir ve bunun karşılığında hizmet bedelleri alabilirsiniz. İşletme koçluğu aslında çokta yeni bir iş modeli olmasa da hala daha bu iş modeli üzerinde oldukça fazla piyasa boşluğu var, yani siz bu işe girişmek için çokta geç kalmış sayılmazsınız.

Fizibilite çalışması ve araştırma hizmeti

Yeni girişimciler için piyasa hakkında, sektörle alakalı olarak fizibilite çalışması ve olumlu olumsuz yönleri hakkında araştırma yaparak bir iş modeli sunabilirsiniz. Girişimciler bu çalışmalardan edineceği bilgi yeni iş fikirleri ve fırsatları hakkında bilgi alarak büyük bir stresten kurtarabilir ve sizde hizmet karşılığında para kazanabilirsiniz.

Marka danışmanlığı

Marka yaratabilmek oldukça zor bir iş olsa gerek, sizin böyle bir çalışmalarınız varsa uzmanlık alanınıza giriyorsa bu işi fırsata çevirerek kendi marka danışmanlığı şirketi kurabilir ve birçok firmaya danışmanlık edebilirsiniz. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin nasıl marka oluşturacakları ve markanın bilinirliği artırma konusunda fikir ve tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Bunun yanı sıra büyük firmalarla çalışabilir ve onlara marka yönetimi danışmanlığı hizmetleri sunabilirsiniz.

Pazarlama danışmanlığı

Doğru orantı, doğru hedef yakalayarak pazar payını %30’dan %70’e çıkarabilirseniz, kendinize az sermaye gerektiren bir iş modeli oluşturabilirsiniz. Eğer bu konuda oldukça iyiyim diyorsanız, işiniz her zaman hazırdır. Çünkü tüm işletmeler müşteri tabanlı olarak piyasada ürünlerini daha çok satmak ister, sizde burada işletmecilere müşterileri nasıl pazarlama taktiği geliştirileceğini ve satış hacimlerinin nasıl yükseltileceği hakkında bilgiler vererek yön gösterebilirsiniz.

Logo tasarım işleri

Logo tasarımı neredeyse her ürünün, markanın, hatta web sitelerinin aklınıza gelebilecek her türlü işlerde kullanılmaktadır. Dolayısı ile logo tasarımı hizmetine her geçen gün talepler daha çok artmaktadır. İşletmeler rekabet gücünü ve bilinirliğini artırabilmek için şık tasarımlı logoların peşinde, eğer sizin bu konu hakkında profesyonel bir yeteneğiniz varsa, logo tasarımı iş fikri ile oldukça iyi paralar kazanabileceğiniz bir iş modeline dönüştürebilirsiniz.

Basın bültenleri hazırlamak ve yayınlamak

Basın bülteni ile ücretsiz olarak tanıtım yapmak neredeyse tüm işletme sahiplerinin hoşuna gidecek bir durumdur. Fakat çoğu işletme sahibi basın bültenleri ve tanıtımlarını yayınlama konusunda oldukça sıkıntı çekmektedir. Siz bu tür faaliyetler yaparak işletmelerin basın bültenlerini hazırlayıp ve bunları yayınlatabileceğinizi düşünüyorsanız, işletmelerin marka bilinirliklerini basın bültenleri aracılığı ile yükselterek bu iş fikrinden oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz.

Okul kantini kiralamak ve işletmek

Okullarda katin açmak günümüz de oldukça karlı işler arasında sayılabilir. Bir yerde bakkal dükkanı açtığınızı düşünürsek, büyük avm’ler, zincir marketler vb. gibi işletmeler sizi piyasada bitirecektir. Fakat bir okul kantini işletmeciliği yaparsanız bu tarz avm ya da büyük marketler sizi pek etkileyeceğini sanmıyorum, özellikle de orta okul, özel okullar, dershaneler gibi yerlerin kantinlerini kiralayıp işletirseniz çok iyi miktarda para kazanabilirsiniz.

Yoga ve pilates salonu açmak

Günümüzde yoga ve pilates sosyal aktiviteler son derece popülerlik kazanmış durumda, insanlar şehrin ve yaşamın sıkıcı streslerinden bir nebzede olsa uzak durmak istemekteler ve daha sağlıklı, yaşam kalitesi artırmak adına yoga ve pilates salonlarına akın etmektedir. Eğer sizde karlı ve kazançlı bir iş kurmak istiyorsanız az sermaye ile kurabileceğiniz bu tarz salonlara yönelebilirsiniz. Genç girişimciler için oldukça ideal bir iş fikir olan yoga ve pilates salonları kurarak oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz. Peki bu işi nasıl kuracağım diyorsanız, kurumsallaşmış firmalardan bayilik alarak bu işe başlayabilir ya da kendi markanızı oluşturarak akıllıca bir yatırım yapabilirsiniz. Yoga ve pilates salonu kurabilmeniz için öncelikle bu iş üzerinde uzman olmanız ve bu işin eğitmenlik sertifikasını almanız gerekmektedir.

Oto yıkama ve yağlama dükkanı açmak

Genç girişimcilerin oldukça ilgisini çeken ve bu alana yatırım yaparak son derece ciddi paralar kazanmak isteyen girişimciler için oldukça ideal bir iş modelleri arasında yer alıyor. Hemen hemen herkesin en az 1 tane arabası var, araçların bakımı, yıkanması oto yıkama ve yağlama işi yapanları cebini doldurmakta, bu tarz dükkanları açmak tabi ki maliyet ve konfor açısından fark edebilmektedir. Kimi dükkan oldukça yüksek maliyetlere kurulabileceği gibi az sermaye ile de bu tarz dükkanlar kurulmaktadır.

Güzellik salonu açmak

Kadınlar güzellikleri için yapmayacakları şey yoktur, güzellikleri uğruna oldukça ciddi paralar harcayan kadınlar yeni girişimcilerin ilgisini çekmektedir. Tabi güzellik salonlarında yapacağınız hizmet kalitesi göre az sermaye ya da çok sermaye ile kurulabilmektedir. Her ne olursa olsun güzellik salonu kuran girişimcilere bu iş modeli oldukça yüksek miktarlarda gelir sağlayacak bir iştir. Tabi güzellik salonu açmak için bu iş konusunda uzman olmanız gerekmekte olduğunu da unutmayın.

Bu saydığım birkaç iş fikirleri dışında daha birçok iş fikirleri de bulunuyor. Siz yeter ki cesaretli ve girişimci olun gerisi kolay. Az sermaye ile farklı iş fikirleriyle ilgili bilgi almak için sitemizi takipte kalın.

Bir diğer düşük ve az sermayeli iş konularında size önerilerde bulunduğumuz makalemiz olan Düşük Sermayeli İş Fikirleri başlığı altında olan bu yazımızı incelediniz mi?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ