İş Kurma Fikirleri

Bayilik Almak ve İş Kurmak

Bayilik almak ve iş kurmak

Kısa zamanda çok para kazanmak isteyenler için en kolay yöntem bayilik almaktır. Bayilik demek bildiğiniz üzere firmanın adını kullanarak işletmenizi markalaştırmanızdır. Böylece işletmenizi yürütmeniz kolaylaşacaktır ve para kazanma ihtimaliniz daha da fazlalaşacaktır. Bayilik almanın birçok alanda avantajlı ve dezavantajlı tarafları da bulunmaktadır. Bu nedenle bu işlemi yapacak girişimcilerin iyice araştırmaları ve gerekli tedbirleri aldıktan sonra işe atılmaları son derece önemlidir. Hatta bayilik almak kafanıza çok yattıysa sizden önce bayilik almış bir işletme sahibiyle konuşabilir ve aklınızdaki sorunlardan da bu şekilde kurtulabilirsiniz. Bayilik almak hususunda avantajları ve dezavantajları anlatacağız ve bilinçlenmenize yardımcı olacağız.

Öncelikle bayilik almanın işletmenize sağlayacağı faydalardan bahsedelim. Kapıdaki tabelanızda bir marka ismi olduğu için girişiminizin başarısız olma ihtimalide düşecektir. Yapılan araştırmalarda bayilik alan işletmelerin %20 daha fazla ayakta kaldığı belirtilmiştir. Bu nedenle iş fikirleri arayanlar için bayilik almak son derece iyi bir yöntemdir. Ayrıca işletmenizi kurarken ve kurduktan sonra anlaşmanıza göre bayilik aldığınız kurumdan yardımda alacaksınız. İş kurma fikirleri arasından bayilik almayı düşünenlerin bilmesi gereken bazı dezavantajlarda bulunmaktadır. Bayilik almanın en büyük dezavantajı bayilik aldığınız firmanın dediklerini mecburi olarak yapmak zorunda kalmanızdır. Ayrıca anlaşmanıza göre imtiyaz bedeli ve telif ücretinin yanı sıra her ay firmaya düzenli şekilde kar oranınızın da belli bir bölümünü vermelisiniz. Tabi ki her bayilik veren firmaların bayilik şartları değişkendir.

Bayilik nasıl alınır?

Bayilik almak istiyorum diyorsanız, yapmanız gereken iş kurma fikirleri adlı sitemiz üzerinden bayilik veren firmalar kategorisinde bulunan alt kategorilerdeki bayilik listelerini takip edebilirsiniz. Bu sayede dilediğiniz sektörde bayilik almanız mümkündür. Firmalardan bir tanesini seçtikten sonra bayilik sözleşmesinin bir nüshasını İnternetten bulmanızı ve okumanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde bayilik şartlarının ağırlığı konusunda bilgi sahibi olursunuz. Sonrasında şartlar aklınıza yatarsa firmadan bayilik başvurusu yapmalısınız. Eğer işletmeniz seçilirse mülakata çağrılacaksınız. Bu mülakatta iş için sermayeyi nasıl bulduğunuza kadar sizlere sorular sorulacaktır. Bu gayet normaldir bayilik verecek firmalar sermayenin kaynağını öğrenir ve işletme hakkında en ufak konuda bile sizlere yapılması gerekenleri söyleyeceklerdir. Sonrasında karşılıklı şartlar kabul edilirse bayilik sözleşmesi hazırlanır ve imzalanır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ