İş Kurma Fikirleri

Çinden Ürün Getirmek İstiyorum

Çinden ürün getirmek ve satmak

Çin, birçok üretim sektöründe kendini dünya pazarına ispatlamış bir ülkedir. Ayrıca ürünleri de oldukça uygun fiyatlıdır. Dünyanın en büyük pazarlarında boy gösterip ürünlerini ihraç etmektedirler. Ülkemizde de Çin’den birçok kişi ürün getirmektedir. Çünkü Çin’den tedarik edilen ürünler orijinaline kıyasla hem aynı işlevi görmektedir, hem de yarı yarıya uygun fiyatlıdır. Bu nedenle Çin’den ürün getirmek oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu konu bir iş fikri olarak kullanılmış ve birçok projede başarıya ulaşmıştır. Bu nedenle birçok kişi bu sayede oldukça iyi paralar kazanmıştır. Peki, bu iş için sağlanması gereken şartlar nelerdir? Bu işin avantajları nelerdir? Detaylıca ele alalım.

Çinden ithalat nasıl yapılır?

Öncelikle bu işin ülkemizde birçok e-ticaret sitesinde yapılmaktadır. Siparişe göre ürün getirtilmekte ve bu ürünler site üzerinden satışa sunulmaktadır. Ancak bu işi yapabileceğiniz başka bir yöntemde teknolojik ürünlerden ziyade evlere hitap eden ev hanımlarının alabileceği ürünlerden toplu olarak getirtip dükkan açarak satmaktır. Ancak bunun için öncelikle “Çin’den ithalat nasıl yapılır?” bilmeniz gerekir. Çin’den belli bir tutara kadar ürün getirmek serbestken o tutardan sonra getirdiğiniz ürünler gümrük denetlemesine ve gümrük vergisine tabi tutulur. Bu nedenle ürün getirmek için bu vergiyi göze almalısınız. Sonrasında açacağınız dükkan için gerekli belgeleri alıp maliyeden izinleri çıkartmalısınız. Böylece her hangi bir mani kalmaz ve sizlerde ticarete atılmış olursunuz.

Çinden mal getiren firmaları kullanmak

Çin’den ürün getirerek ticarete atılacaksanız birçok evrakla uğraşmanız gerekecek. Bunu göze almadan bu işe atılmamalısınız. Ayrıca ticarete gireceğiniz için dişe dokunur miktarda sermayenizin olması gereklidir. Bu nedenle ürün getirtmek için Çin’den mal getiren firmaları da tercih edebilirsiniz. Böylece gümrük işlemleriyle uğraşmazsınız. Ancak kâr payınız biraz daha azalacaktır. Bu nedenle bu yöntemi seçecekler bu durumu göze alarak seçim yapmalılar. Tutulacak ürünleri tahmin edip işlek bir yere açmak çok yüksek meblağlarda paralar kazanmanızı sağlar. Ancak sermayenin önemini burada bir kez daha vurgulamak isterim. Çünkü ticarette her ihtimal mümkündür. Bundan dolayı her ihtimale karşı hazırlıklı olunmalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Üç Dost Bilişim Ltd. Şti. dedi ki:

    Merhaba, Çin ve Türkiye’deki ofislerimiz ve araştırma ekiplerimizle sizin için Çin’den toptan ürün tedariği yapıyoruz.

    Whatsapp: +90 537 205 43 18

    Email: ucdost@njgrup.com

BİR YORUM YAZ