İş Kurma Fikirleri


Ek İş Olarak Ne Yapabilirim ve Ek İş Fikirleri


Ek iş olarak ne yapabilirim ve ek iş fikirleri

Herkes çalışıp kendi ayakları üstünde durmak ister. Ekonomik özgürlüğünü eline alıp rahat etmek ister. Evde ek iş yaparak ta gelirinizi arttırabilir, az zaman harcayarak yorulmadan ek iş yapabilirsiniz. Bazı yeni iş fikirlerini örnekler halinde sizlere sunmam gerekirse;.

Ek iş aramaktayım

Günümüzün şartlarında artık tek iş yetersiz geliyor, bundan dolayı da insanlar ek iş aramaktalar para kazanmak ve ev bütçesine daha fazla katkıda buluna bilmek için ek işlere, ihtiyaç her geçen gün daha da fazlalaşmaktadır. Eğer sizlerde ek iş fikirleri arayışı içerisindeyseniz sizin için aşağıda listeler halinde iş fikirleri sundum, bu fikirler arasında size uygun bir ek iş fikri aklınıza gelebilir. Şunu belirtelim ki ek iş yapmak isteyen kişiler asıl işlerinden arda kalan zamanlarını değerlendirebilecek ve para kazanabilecekleri iş modellerine yönlenmelerinde fayda var.

Yemek yapma ek iş fikri

Yemek yapma konusunda becerikliyseniz bu iş tam size göre. Özel davetlerde, doğum günlerinde, düğün, nişan gibi törenlerinde yemek yaparak hem gayet güzel gelirler elde edebilir hem de yorulmazsınız.


Pastacılık, tatlı vb. ek iş fikirleri

Pasta, tatlı vb. gibi yiyecekler yapımında beceriniz var mı? Cevabınız evetse bu iş tam size göre. Evde pastalar, tatlılar, kurabiyeler hazırlayarak pastahane tarzı yerlere satabilir ya da evden siparişle direk müşterilere ulaştırıp satabilirsiniz.

Etkinlik planlama gibi işler

Organizasyon bilgilerinizi kullanarak gezi, düğün, nişan ve benzeri etkinlik organizasyonlarını yaparak para kazanabilirsiniz. Tabi bu iş için yaratıcılığınızı geliştirerek yeni fikirler ortaya atmalı ve müşterilerin dikkatini çekmelisiniz.

Evden el işi ürünler satmak

El işi çantalar, aksesuarlar veya takılar yaparak mağazalara, el işi fuarlarına veya online satış sitelerine satabilirsiniz. Kişiye özel şekilde hazırlanmış ürünler satabileceğiniz gibi tek tip aksesuarlar da satabilirsiniz. Yaratıcılığınızı devreye sokup farklı tasarımlarla para kazanabilirsiniz. Böylesine yeni iş fikirleri ile daha çok para kazanabilirsiniz.

Dikiş ve tadilat işleri yapmak

Özel günler için istenilen elbise alınsa da illa ki tamir yapılıyor. Bu tamirler için bir şirketle anlaşarak eve sipariş alabilirsiniz. Özellikle gelinlik tarzı özel gün kıyafetlerinin tamirinden oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz.

Çocuk bakımı işi

Çocukları seviyorsanız ve bir işe ihtiyacınız varsa çocuk bakımı tam size göre. Çocuğa kitap okuyarak, çocukla oyun oynayarak güzel vakit geçirerek para kazanabilirsiniz. Tabi bu durum bakacağınız çocuğun yaşına göre değişmektedir. Fakat evde olup ta bu denli keyifli bir iş bulmanız çok zor.

Yaşlı insanların bakımını üstlenmek

Yaşlıların birçoğu çok düşkün olmadıkça huzur evlerine gitmek istemezler. Bunun için siz, yaşlının evine gidip, evini temizleyip, yemeğini yapıp, banyosunu yaptırıp, onunla arkadaş olursanız bu iş size evde ek iş sağlar. Eğer yaşlılarla vakit geçirmeyi seviyor ve ev işi yapmak zorunuza gitmiyorsa bu iş tam size göre.

Danışmanlık işi ile ek gelir sağlamak

Ek iş olarak yapılabilecek diğer bir ek iş fikri ise, danışmanlık yapmaktır. Belirli bir alanda yüksek kabiliyet ve becerileriniz varsa, yeteri kadar da o dalda bilgi birikimleriniz mevcuttsa online danışmanlık hizmetleri ile kendinize ek iş imkanı yaratabilirsiniz.

Temizlik hizmetlerini ek iş olarak yapmak

Temizlik sektörüne her zaman rağbet vardır ve kolayca ek iş yapabileceğiniz oldukça ideal bir ek iş fikirleri arasındadır. Eğer temizlik işi sizi rahatsız etmeyecekse, hafta sonları evlere, iş yerlerine, ofis gibi yerlere giderek temizlik yapabilir ve ek gelir sağlayabilirsiniz.

Evcil hayvanlara bakım hizmetleri vermek

Hayvan sever biriyseniz bu iş modeli tam size uygun diyebilirim, evcil hayvanların bakımı üstlenerek ek gelir ve ek iş imkanı kendinize sağlayabilirsiniz. Hayvanlarla oldukça eğlenceli ve hoş vakitler geçirerek para kazanabilirsiniz.

Part time çalışma iş fikirleri

Günümüzde, birçok işletme sahibi part time elaman aramakta, günde 2 ya da 3 saat çalışabileceğiniz part time elaman arayan iş yerleri ile anlaşarak işinizden arda kalan zamanı bu şekilde değerlendirebilir ve ek gelir sağlayabilirsiniz. Genelde bu tarz elemanları arayan işletmeler cafeler, tanıtım işleri, broşür dağıtma vb. gibi işlerle part time çalışarak para kazanabilirsiniz.

Part time çalışma iş fikirleri hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Ek iş yapmak isteyenlere öneri ve tavsiyeler

  1. Çevrenizde, ya da yakın bölgelerde part time iş veren firmalar vardır bunlar hakkında geniş çaplı araştırma yapın.
  2. Mevcut bir iş yapıyorsanız ve o iş üzerinde uzmanlığınız varsa o sektör üzerinden yola devam edin çünkü farklı bir iş dalında para kazanmak sizi zorlayabilir.
  3. Evde oturduğunuz yerden internet üzerinden ek iş yaparak gelir elde edebilirsiniz. Örneklemek gerekirse, site sahiplerine editörlük işi, online mağaza kurarak al sat işleri, logo tasarımcılığı ve buna benzer birçok farklı iş fikirleri ile para kazanabilirsiniz.
  4. Bazı firmalar evlere iş vermektedir, bu tarz firmaları bularak ek iş fırsatı yaratabilirsiniz.

Bu işler ve bunun gibi diğer ek iş ilanları arıyorsanız sitemiz de gezinerek birçok farklı ek iş fırsatları bulabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ