İş Kurma Fikirleri

En Karlı İş Fikirleri ve En Karlı İşler

En karlı iş fikirleri ve en karlı işler

Ekonomik anlamda gelişmekte olan ülkemizde işsizlik sorununa hala çözüm bulunabilmiş değil. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insan gücünün dışında makinelerin ön planda olduğunu görmekteyiz. Onlarca insanın yaptığı işi artık bir makine yapabiliyor. Bu da ülke genelinde işsizlik sorunu çıkmasına neden oluyor. Uzmanlar birçok yeni iş fikirleri sunsa da bu fikirler her kesime uymuyor. Örnek vermek gerekirse; bir iş kurmak için işin kurulacağı yerde o sektöre duyulan ihtiyaç çok önemlidir.

İş kurarken temel eksiklik ise sermaye eksikliğidir. Karlı işler fazlaca bulunsa da ne kadar yatırım yaparsanız o kadar çok kazandığınızdan ortaya koyacağınız sermaye oranında kar yapabilirsiniz. Kurulan bir iş ne kadar kapsamlı ve ne kadar çeşitli ise o kadar çok gelir sağlanır. Çünkü küçük işletmelerin sağladığı gelir ile büyük işletmelerin sağladığı gelir tabi ki aynı değildir.

Bir işletme açarken çok yönlü düşünülmeli ve sağlanabilecek kar hesaplanmalı, araştırma yapmadan işletme açmamalısınız. Acele verilen kararla açılan işletmeler kardan çok zarara uğramaktadır. En karlı yatırım olarak değerlendirdiğiniz bir sektörde aslında sermayenizi çöpe atıyor da olabilirsiniz. Son dönemde teknolojik gelişmelerle birlikte birkaç yıl önce hayal bile edilemeyecek imkanlara sahip olunabiliyor.

Yapılabilecek iş fikirleri

Şuan da her ne kadar teknoloji bundan da ileri gitmez desek de birkaç yıl sonra günümüz teknolojisinin eski kaldığından bahsedileceği aşikâr. Teknolojiyle birlikte işsizliğin ne kadar arttığı söylense de teknoloji sayesinde yeni iş kolları da açılmıştır. 10 yıl önce hayal bile edemeyeceğimiz iş çeşitleri şimdilerde en çok tercih edilen sektörler arasında yer alıyor. En karlı işler olarak sıralayabileceğimiz sektörler ise şöyle;

Mobil danışmanlık işi

mobil-danismanlik-isi

Bu fikriden daha öncede bahsetmiştim ama tekrar söylemekte fayda var, çağımızın teknolojisinde mobil uygulamalar neredeyse tüm işletmelerin vazgeçilmezi oldu. İşletmeler için düşük maliyetli mobil çözümler üretebiliyorsanız mobil danışmanlık firması kurabilir ve son derece karlı bir iş yapabilirsiniz.

Akıllı telefon tamiri işi

akilli-telefon-tamir-isi

Akıllı cep telefonları günümüzde kullanımı zorunlu hale gelen bir teknoloji ürünüdür. Bu telefonların ekranı, şarj soket yeri ya da işlemcisi arızalan akıllı telefonları tamir ederek son derece iyi paralar kazanabilirsiniz. Bildiğiniz gibi akıllı telefon satın alma maliyeti ile tamir etme maliyeti arasında çok bir fiyat yoktur. Bu telefonları tamir etmek yeni gelişen bir iş modeli olsa da pazar payında oldukça büyük boşluk var. Bu sektör en karlı iş fikirleri arasında yer almaktadır.

Buz pisti iş fikri

buz-pisti-is-fikri

Son zamanların en karlı işleri arasında olan sentetik buz pisti ile karlı bir yatırım yapabilirsiniz. AVM’lerde giderek yaygınlaşan bu iş modeli özellikle de çocukların eğlendiği alanlardır. Oldukça yüksek kar marjı bırakan bu işe talep her geçen gün artmakta. Karlı işler arasında görünen buz pisti işi yatırım yapmak istiyorsanız en düşük 100 bin TL gibi bir rakamda sermaye gücünüz olması gerekiyor.

Modern seyyar arabalar

modern-seyyar-arabalar

Girişimcilik sınır tanımıyor kendi işini yapmak isteyenler sabit bir dükkan kiralayıp, yüksek kira bedelleri ödemek yerine modern seyyar araba iş fikileri ile çeşitli iş imkanlarını kendilerine sağlamaktadırlar. Bu sayede hem kira bedeli gibi yük getiren işlerden uzak kalınırken oldukça karlı işlere imza atabiliyorsunuz. Farklı iş fikirleri arasında olan bu iş modeli gün geçtikçe artış göstermektedir. Örneğin seyyar yiyecekler satan arabalar, seyyar kokoreç arabaları vb. gibi özel olarak tasarlanmış arabalarla en karlı işleri yapabilirsiniz.

Takı, aksesuar ve bijuteri işi

bijuteri-taki-ve-aksesuar-isi

Takılar, aksesuar ve bijuteri sektörü en karlı iş fikirleri arasında yer alıyor. Son zamanlarda bu iş modeli ülkemizdeki pazar büyüklüğü markalı ve markasız ürünlerle birlikte 500 milyon TL aşmış durumda. Oldukça karlı bir sektör olan bu iş fikri ile sektördeki yerinizi alabilirsiniz. Kar marjı %300 oranına kadar çıkmakta ve bu işe yatırım yapacak kişilere son derece karlı iş sunmaktadır.

Otomat satış makineleri

otomat-is-fikirleri

Otomatlarla sağlıklı yiyecekler satarak akıllıca bir yatırım yapabilirsiniz. Artık günümüz de insanlar otomatlarda satılan kola ve cipsler gibi yiyecekler yerine daha sağlıklı hazır yiyecekleri tercih etmektedirler. Yeni bir pazar payı oluşturan bu otomat satış makineleri ile küçük işlerle başlayarak her alana bu otomatları koyabilirsiniz ve son derece ciddi kar elde edebilirsiniz. Günümüzün teknolojisi değerlendirerek en karlı iş arayan kişiler için oldukça ideal bir iş fikri olabilir.

Geri dönüşüm iş fikirleri

geri-donusum-isi

Geri dönüşüm işi son derece karlı sektörler arasındadır. Bu iş sayesinde çevre kirliliğini önlerken hem de ciddi paralar kazanmanıza olanak sağlıyor. Son zamanlar da insanlar çevre bilinci sayesinde geri dönüşüm işine yönelmektedir. Bu sayede geri dönüşüm firmaları hem devlete olan yükü azaltmakta hem de doğayı daha temiz bir hale getirmektedir. Geri dönüşüm işinin birçok farklı dalı vardır bunlar arasında en çok dönüşümü yapılan atıklar ise; metal, kağıt, plastik atıkları, cam, eski telefon ve bilgisayarlar vb. Hemen hemen her türlü atık geri dönüşüme kavuşturulabiliyor. Eğer karlı iş arıyorsanız ve girişimci bir ruha sahipseniz sizde bir geri dönüşüm firması kurabilir ve son derece karlı işler yapabilirsiniz.

Yukarıda sıraladığımız iş fikirleri hakkında iyi araştırma yapılıp en karlı yatırım bulunursa hiçbir şekilde işsizlik sorunu kalmaz. Farklı iş kurma fikirleriyle ilgili bilgi almak için sitemizi takip edin sizler için her gün iş modelleri araştırmaya devam ediyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ