İş Kurma Fikirleri


En Karlı Sektörler İçin Yatırım Yapılacak İş Fikirleri


En karlı sektörler için yatırım yapılacak iş fikirleri

Bugün iş kurma fikirleri ekibi olarak karlı sektörler konusundan biraz bahsetmek istiyoruz. Dünyadaki karlı işler arasında yer alan işleri size açıklamak istiyoruz. Gelin hep beraber bakalım.

İşte en karlı sektörler ve yatırım yapılabilecek iş fikirleri

  • Pidecilik

Samsun’un geleneksel pidesi sunulan ürünler için yatırım maliyeti sipariş üzeri ve AVM’lerde 70 bin ve 100 bin lira arasındadır. Yatırım en az 1,5 yıl veya 2 yıl içerisinde geri döndüğü görülüyor. Toplam yatırım 40.000 TL.


  • Tantuni

Cızbız Köfte’de metrekare başına yatırım maliyeti bin liradır. Mersine has olan tantuninin bayisi olmak isterseniz 30-100 bin lira arasında bir yatırım yapmanız gerekiyor. Aylık ciro 8-16 bin TL arasında oluyor.

  • Kafe

Amerikan kökenli meyve suyu zinciri Juice Zone, kafe veya stant açmak isterseniz 45 bin USD yatırımınız olması gerekiyor.

  • Ayaküstü pilav

Ayaküstü pilav noktası olan o pilavcı firması AVM ve çok işlek caddelerde 35-50 bin TL arasında bir maliyet ile açılabiliyor.

  • Futbol ve eğlence

Gooalstar, futbol temalı eğlence ve etkinlik organizasyonları için kurumsal müşterilere kiralanıyor. 10 bin TL gibi bir yatırım ile aylık cironuz 10 bin TL’nin altına düşemeyeceği kesin.

  • Patates, köfte, sosis

Alışveriş merkezlerinde stantlarını gördüğümüz Mr. Pato, bu gördüğümüz stantlarda kızarmış patates ile birlikte misket köfte ve sosiste sunuyor. Toplam yatırımı 40.000 TL’dir.

  • Etsiz çiğköfte

Etsiz çiğköfte markası komagene dükkânı açmak için alışveriş merkezleri ve işlek caddelerde 25 bin lira yatırım istiyor. Fakat aylık 10 bin ile 50 bin TL ciro elde ederek karlı işler arasında yer almaktadır.

En kazançlı yatırım nelerdir?

En karlı yatırımlar arasında yer alan bir fikri açıklamak istiyorum. 100 bin lira ile bir daire satın alıp bu daireyi 500-600 TL kira geliri elde edebilir ya da bunu istemiyorum daha çok para lazım derseniz başarılı bir franchise zincirine katılıp kendi işinizi de kurabilirsiniz. En karlı iş ile kimi markaların yatırımı 2 veya 3 katına çıkabildiği gözüküyor.

Klasik bir dairenin satın alınabileceği 150 bin TL gibi küçük bir yatırımla kurulan kimi işler bile yatırımcısına aylık 500-600 TL’lik kira gelirinden veya daha fazlasını kazandırarak hayatlarını değiştirebiliyor. Ayrıca kimi yatırımcılara 10 bin lira bile yeterli olurken, bazılarına da yatırımın iki veya üç katı ciroyu verebiliyor. Franchise adı verilen sistem tarafından kendini gösteren bu işler, Türk girişimcilerimizin ilgisini oldukça üzerinde toplamıştır. Bu gibi iş fikirleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız sitemizi takip edebilir ve istediğiniz konu hakkında araştırmalar yapabilirsiniz.

Daha fazla karlı sektörlere göz atmak isterseniz şunlara da bakın;

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ