İş Kurma Fikirleri

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına kredi veren bankalar

Ev hanımı denince herkesin aklına hemen hemen günün bütün saatlerinde evde duran bayanlar gelir. Ev hanımlarının bu duruma çok sıkıldıkları kesin bir sonuçtur. Ev hanımlarının sadece ev hanımlığı yapmayarak çokça para kazanmak istiyorlarsa fazla geç kalmamaları gerekmektedir. İyi bir girişimci olmak için yapmaları gereken şey ise önce ne iş yapacaklarını belirlemektir, ne iş yapacaklarını belirledikten sonra, belirledikleri işi kurmak için sermaye arayışına koyulacaklardır. Devletin ev hanımlarının da iyi bir girişimci olmaları için birçok fırsatı vardır. Artık ev hanımlarının da iyi birer girişimci olup ülkeye katkı sağlamaları devlet tarafından çokça isteniyor. Bankaların da devletin bu fırsatına katılarak ev hanımlarına kredi vermek için elinden geleni yapmaktadırlar. Bankalarda yalnızca çalışan kişilere kredi verilmiyor, ev hanımlarına da olanak sağlanıyor.

Biliyoruz ki ev hanımlarının ihtiyaçlarını almak, bir iş kurmak ve iyi bir girişimci olmaları için yeterli sermayeleri yoksa kredilere ihtiyaçları vardır. Ancak bazı bankalar karamsar davranarak çalışmayan kişilere iş kurma kredisi ya da ihtiyaç kredisi vermeyebilir, aksine ülkeye iyi girişimciler katmak için kredi veren bankalar da vardır. Eğer bankalar bir geliriniz olmadığı için kredi vermezlerse, evinizin ya da her hangi kayıtlı bir malınızın kaydını üstünüze alırsanız bankalar sorun çıkarmayıp size kredi vereceklerdir. Nasıl, hangi bankadan kredi bilgisi almak için, Denizbank, odeabank, ıngbank vb. bankalardan bilgi almak için görüşebilirsiniz. Bankalardan kredi almayı düşünüyorsanız, görüştüğünüzde bankalar eşlerinizin maaş bordrosuna bakacaklardır, maaş bordrosuna göre kredi limitlerinizdeki değişkenliklere göre iş kredisi ya da ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Geri ödeme vadeleri ise 24 ay şeklinde olur. Bununla beraber üzerinizde tapusu kayıtlı olan ev, arsa, dükkân, tarla vb. gibi mülkler varsa bankalar size kolaylık sağlayacaklardır.

Ev hanımlarına kredi başvurusu için gerekli şartlar şöyledir:

Ev hanımlarına kredi verecek olan bankaların göz önüne aldıkları önemli noktalardan birisi kredi notudur. Daha önceleri herhangi bir banka’dan almış olduğunuz kredi ya da kredi kartı kullanmadıysanız bankalar tarafından kredi notunuz hesaplanmamıştır, Fakat bankaların vermiş olduğu kredi ve kredi kartı kullanımınız varsa, bunları düzenli bir şekilde gününde aksatmadan ödemeleri yapılıyorsa bu sizin için bir avantaj olurken aksi yönde bir durum söz konusu ise dezavantaj olabilmektedir.

Kredi başvurularında bankaların baktıkları tek nokta kredi notu değildir elbette aşağıda sıralamış olduğumuz ek gelir, emekli aylığı, kefil, ipotek ve bankalarda ya da farklı finans kuruluşlarında bulunan varlıklarınız’da kredi alırken bir etken olarak görülebilmektedir.

  1. Ek gelir: bir gayrimenkul varsa, buradan da kira bedeli elde ediyorsanız, ya da herhangi bir şey üzerinden gelir elde ediyorsanız ev hanımlarına kredi sağlanırken bunlarda dikkatte alınıyor.
  2. Emekli aylığı: kendiniz emekli iseniz, ya da anne ve babanızdan herhangi bir emekli aylığı kalmışsa ve siz bu aylığı alıyorsanız bankalar size kredi çıkartmaktadırlar. Çünkü bu tarz gelirler düzenli gelir olarak görüldüğünden dolayı kredi daha kolay bir şekilde verilmektedir.
  3. Kefil: ev hanımlarının kredi başvurularını olumlu sonuçlandırabilecekleri diğer bir yolda kendilerine sağlam bir kefil bulmalarıdır. Bulunacak kefil adayının düzenli geliri olması önemlidir.
  4. İpotek: kredi alacak kişiler tarafından pekte tercih etmeyecekleri yollardan birisi olsa da bu konu hakkında da bilgi vermekte fayda var, ipotek aslında bir teminattır bankaya vereceğiniz ipotek türleri şöyledir; arsa-arazi, ev, iş yeri, araba gibi varlıklarınız varsa bunları ipotek vererek kredi alma şansını daha çok artırabilirsiniz.
  5. Finans varlıkları: banka veya herhangi bir finans kuruluşlarında yer alan varlıklarınız varsa, altın, döviz, mevduat, yatırım vb. gibi şeyler kredi başvuruların da olumlu etki yaratabilmektedir.

Kredi başvurusu yaparken dikkat edilmesi gerekenler:

Kredi başvurusunda kredi notunuzun henüz belirlenememesi ya da çok iyi olmaması durumunda kredi almanız zorlaşabilir, bundan dolayı yukarıda sıralamış olduğumuz şartlardan birine veya birkaç tanesine sahip olmanız gerekmektedir ki kredi başvurunuz olumlu sonuçlansın. Kredi başvurusu yaparken talep ettiğiniz miktarda ki kredinin son derece mantıklı bir şekilde olması da oldukça önemlidir. Çok yüksek meblağlarda talep edilen krediler olumsuz sonuçlanabilir.

Hangi bankalar ev hanımlarına kredi vermektedir:

Aslında birçok banka ev hanımlarına kredi vermektedir. Gerekli olan tüm şartları ve kriterleri yerine getirildiği taktirde dilediğiniz bankadan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Fakat genede bazı bankaların kadınlara sağladığı özel kampanya destek kredileri vardır onları sıralamak gerekirse şöyle;

  • Garanti bankası: ev hanımlarına özel olarak bireysel ihtiyaç kredileri adı altında kredi imkanı vermektedir. Türkiye’de bulunan garanti bankası şubelerine başvuru yapabilirsiniz.
  • Finansbank: ev hanımları için özel olarak hazırlanmış paket kredileri bulunmaktadır. Dilerseniz enpara internet bankacılığı üzerinden kredi şartları ve koşullarını inceleyerek işlem gerçekleştirebilirsiniz. Enpara ile 5 bin TL’ye kadar masrafsız kredi alma imkanı sağlamaktadır.
  • TEB bankası: ev hanımları ve kadın girişimcilere en çok kredi desteği veren bankalar arasındadır. Devlet destekli ev hanımlarına kredi imkanı sağlayan TEB online olarak kendi web siteleri üzerinden kredi başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Ev hanımlarının yapabilecekleri işler

Bankalarla uğraşamam, kendi bütçem kadar iş yapmak istiyorum diyorsanız yapabileceğiniz birçok iş vardır. Kendi evinizde bile birçok iş yapabilirsiniz. Örnek olarak, evde yapabileceğiniz işlerden biri internette makale yazmaktır. Ben internetten, makaleden anlamam demeyin, bu iş hem kolaylık açısından hem de gelir açısından gayet iyidir. Bir diğer evde yapabileceğiniz iş ise sizin ilgi alanınız denilebileceği süs eşyaları vb. eşyalar yapmaktır.

Bu işler tam anlamıyla kazandıran işler arasında yer almaktadır. Eğer güvenilir bir iş yeri ve güvenilir bir işveren bulursanız bu sizin için çok iyi olacaktır. Kendim işveren olmak istiyorum diyorsanız kendinizde işverenlik yaparak bu işten para kazanabilirsiniz. Bir diğer en iyi yapabileceğiniz şey de yemek ve hamur işi yiyeceklerdir, yemek ve hamur işi yaparak da para kazanabilirsiniz. Yapacağınız şey bir firmayla anlaşmak olacaktır. Bu gibi fikirler ile ilgili yazıları iş kurma fikirleri adlı sitemizden bulabilirsiniz.

Ayrıca diğer kredilerle ilgili konulara da göz atmak isterseniz şöyledir;

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ