İş Kurma Fikirleri

Evde Yapılabilecek Sermayesiz İşler

Evde yapılabilecek sermayesiz işler

Evde oturduğunuz yerden sermayesiz işler yaparak para kazanmak mı istiyorsunuz? Evinizde yürütebileceğiniz sermayesiz ek işler yaparak gelir elde etmek gibi düşünceleriniz varsa, o halde sizler için bir araya getirdiğimiz sermayesiz iş fikirleri ve fırsatları hakkında bilgiler verelim.

Evden kazanabileceğiniz alternatif para kazanma yöntemleri ile sermaye olmadan nasıl para kazanılır. Bu konu hakkında makalemizi okuduğunuzda sizlerde sermayesiz işlerden ek gelirler kazanabilirsiniz.

Evde nasıl bir iş yapabilirim?

İş kurma fikirleri editörleri olarak sizler için evde sermayesiz işler konusunda maddeler halinde listelediğimiz iş modellerine göz atarak size en uygun iş fikrini seçebilirsiniz.

01. Eğitmenlik işi

Farklı el becerileriniz varsa hobi ürünleri yaparak ya da tenik flash tasarımlar, video animasyonları gibi sermaye gerektirmeyen işler yapabilirsiniz.

02. El satıcılığı işi

Evinizde veya çevrenizdeki insanların evlerinde kullanmadıkları ama satılabilecek durumda olan eşyaları toplayarak letgo, gittigidiyor, n11 gibi internet siteleri üzerinden satarak kendinize yeni bir iş modeli üretmiş olabilirsiniz.

03. Evde ders vermek

İlkokulla giden çocuklar için Türkçe, matematik vb. dersler vererek kazanç elde edebilirsiniz. Ayrıca gitar çalmayı ya da buna benzer işlerle meşguliyetiniz varsa bu konuda da evde ders vererek gelir elde edebilirsiniz.

04. Koçluk işi

Geçmişte yaptığınız işlerde ileri düzeyde bilgi seviyeniz varsa ve işe değer katabiliyorsanız o işte oldukça uzmansanız iş konusunda koçluk yapabilir ve bu işten gelir elde edebilirsiniz.

05. Danışmanlık

Uzmanlık alanınıza giren bir konuda firmalara danışmanlık hizmeti sunabilir ve oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz. Örnek vermem gerekirse; adwords reklam danışmanlığı, e-ticaret danışmanlığı, proje yönetimi danışmanlığı gibi alanlarda sermayesiz işler yapabilirsiniz.

06. Ahçılık işi

Evinizde ev yemekleri yaparak, mahallenizdeki ya da çevrenizde oturan öğrencilere veya bekar insanlara yemek pişirerek evden ek gelir elde edebilirsiniz.

07. Editörlük işi

İnternet siteler için içerik üreterek yani yazı yazarak para kazanabilirsiniz. Bunun için site sahiplerine webmaster forumlarına üye olarak ya da kendi siteleri üzerinden teklif sunarak hiç bir sermayeniz olmadan para kazanabilirsiniz.

08. Fotoğrafçılık işi

Evinizin küçük bir yerini çevirerek o alanı fotoğraf stüdyosuna çevirebilirsiniz. E-ticaret siteleri için ürün fotoğrafları çekerek para kazanabilirsiniz. Bunun yanı sıra fotoğraf çekip yükleyerek para kazanabileceğiniz birçok site bulunmaktadır.

09. El örgüleri işi

Evde oturduğunuz yerde el işi, tığ işi, örgü gibi el emeği göz nuru işler yaparak gelir sağlayabilirsiniz. İş yaptırmak isteyen kişilerden gerekli malzemeleri temin etmelerini istedikten sonra el emeği karşılığı alabilirsiniz.

10. Takı tasarım

Eğer el becerileriniz varsa, küçük incik, boncuk, kolye gibi takılar yaparak internet üzerinden bu yaptığınız ürünleri satabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz.

11. Blog ya da site açmak

Bir internet sitesi kurmak ya da blog sayfası açarak bu açtığınız sayfa hakkında değerli bilgiler paylaşarak adsense gibi reklam şirketlerinden reklam gelirleri elde edebilirsiniz.

12. Çevirmenlik işi

Eğer yabancı diliniz varsa, uluslararası iş yapan şirketlerle anlaşarak onların çevirmenliğini yapabilir ve oldukça iyi gelir sağlayabilirsiniz. Ayrıca yabancı dildeki siteler içinde çeviri hizmetleri verebilirsiniz.

13. Online satış ortaklığı

Online pazarlama teknikleri ile internet üzerinden işler yapabilir ve son derece iyi paralar kazanabilirsiniz. Örneğin sosyal medya üzerinden ya da kurduğunuz bir site üzerinden pazarlama, tanıtım ve reklam gibi interaktif işlerle verimli bir şekilde sermaye olmaksızın satış ortaklığı yapabilirsiniz.

ÖNERİLER;

Sermayesiz işlerden bir süre sonra belirli bir miktar’da gelir elde etmeye başlayana kadar kendi işinizin işçisi olun adeta bunu söylememin sebebi ise, evde çalışarak para kazanan insanların çoğu belirli bir zamandan sonra işlerini bırakmaktadırlar. Evde sermayesiz iş fikirlerini düşünürken kendi yeteneğiniz ve becerilerinizi ve tüm yapabileceğiniz işleri bir kağıtta not edin ve ardından bu fikirler arasında kendinize en uygun iş modeline karar verin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ