İş Kurma Fikirleri

Hızlı Para Kazanma Yolları

Hızlı para kazanma yolları

Hızlı yoldan zengin olmayı kim istemez ki? Herkesin hayali kolay yoldan, yorulmadan para kazanmak değil midir? Tabi hızlı para kazanmanın da bedelleri var. Biraz zaman ve biraz çaba sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır. Tabi çaba derken alın teriyle meşru yollardan kazanılan paradan bahsediyorum. Günümüzde çok çaba harcamadan hatta işe gitmeden evde bile para kazanabilirsiniz. Para kazandıran işlere baktığımızda çabanın az olup zekanın öne çıktığı işlerdir. Çabası az olup para kazandıran işlerden bazılarına bakmak istersek;

Doğrudan satış firması için temsilcilik yapın

Avon gibi doğrudan satış programları satış yaparak para kazanabilirsiniz. Ancak arkadaşlarınıza, komşularınıza, ailenize makyaj ve temizlik malzemelerini satabilme konusunda ikna kabiliyetinizin iyi bir seviyede olması gereklidir. Ne kadar ikna etme kabiliyetiniz olsa da Türkiye geneli satış elemanları sattığı ürünlerden ortalama 185 TL kazanıyor. Bu da çok az bir gelir kaynağı.

Part time işte çalışmak

Part time iş denildiğinde ilk akla gelen cafe ve restoranlarda garsondur ya da eşdeğer bir iştir. Tabi bu iyi bir gelir kaynağı olabilir. Günün belli saatlerinde çalışıldığından çok zaman kaybettirmeyen ve iyi para kazandıran işler arasındadır.. Hatta part time olarak taksicilik yapanlar bile vardır. Ehliyeti olan öğrenciler geceleri harçlık çıkarmak için bu işi yaparlar.

Özel etkinlikler veya toplantılarda görev almak

Özel etkinlikler, toplantılarda ve ticari kongreler de ürünlerini pazarlamak isteyen firmalar bu tarz organizasyonlarda yardımcı elemanlara ihtiyaç duyarlar. Bu eleman bir stand görevlisi olabileceği gibi içecek dağıtıp tattıran bir garson da olabilir. Saat başı ücret ödenir. Kazandıran işlerdir. CV’nizi firmaya gönderirsiniz firma da size uygun iş olduğunda etkinliğe göre eleman seçerler. Bilgilerinizi inceleyen firmalar etkinliklerine göre seçerler.

Gizli müşteri olun

Araştırma firmaları gizli müşterilerini seçer ve onlar alışveriş yaparken, benzin alırken, restoranda yemek yerken ne yaşıyorlarsa deneyimlerini rapor halinde yollamaları karşılığında firma ödeme yapar. Bu raporda işletmenin temizliğinden tutunda çalışanların tutumuna kadar her şey rapor edilip sunulur. Her görevde gizli müşteriye 12 ile 20 TL arası ödeme yapılır.

Aracınızı reklam panosuna çevirmek

Gezdiğiniz yerde para kazanmak oldukça zevkli bir iş olsa gerek, sizinde böyle bir düşünceniz varsa arabanızı belirli markaların reklamları ile donatarak trafikte gezinerek para kazanabileceğiniz iş modelleri arasında tabi ki bunun ücretleri her bölgeye göre farklılık gösterebilmektedir. Bu işle meşgul olan reklam ajansları ile görüşerek sizde böyle bir deneyim yaşayabilirsiniz.

İlaç deneği olarak para kazanın

Deneme tahtasına dönüşmek insanlara pek hoş gelmese de para kazanabilmek için birçok kişi bu yöntemlere başvurmaktadır. İlaç deneği yeni bulunmuş ve yan etkisinin henüz ne olduğu bilinmeyen ilaçların insanlar üzerinde denenmesidir. Oldukça ürpertici olan bu işe her ay binlerce insan başvuruyor. Özellikle henüz piyasaya sürülmemiş kozmetik ya da ilaçları ilk deneyen siz oluyorsunuz ve ayda ortalama olarak 2-3 bin TL’ye kadar bir ödeme alabiliyorsunuz. Denek olabilmek için bazı sağlık taramalarından geçiriliyorsunuz sonrasında ise uygun görüldüğünüz de denek olarak seçile biliyorsunuz. Deneklerin aylık gelirleri deneme yapılacak ilacın ya da ürünlerin risk oranlarına ve deneme sürelerine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Uygulama indirerek para kazanmak

Eminiz ki para kazanmak hiç bu kadar kolay bir iş olmamıştır! Mobil cihazlarınız için indireceğiniz birkaç uygulama sayesinde para kazanabilirsiniz. Peki nasıl kazanacağım diyenlerinizi duyar gibiyim, cep telefonlarınıza indirdiğiniz bazı uygulamalar arka planda çalışarak pazarlama yeteneklerini artırmak isteyen işletmelerin fizibilite ve araştırma çalışmalarında kullanılır. Bu uygulamalar sizin kişisel ve özel bilgilerinize erişim sağlamaz fakat internette gezindiğiniz alanları takip ederek pazarlama stratejileri geliştirmekte kullanılmaktadır. Sizde bu tarz uygulamalar ile gelir elde etmeniz mümkündür.

Bu saydıklarım dışında birçok yeni iş fikirleri mevcuttur. Hızlı para kazanma yollarını arıyorsanız sitemizi takip edin ve iş fikirleri hakkında bilgi sahibi olun.

Hızlı para kazanma yolları hakkında diğer tavsiye edebileceğimiz konularımız aşağıda listelenmiştir;

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ