İş Kurma Fikirleri

İlginç İş Fikirleri

İlginç iş fikirleri

Farklı ilginç iş fikirleri ile sektörden payınızı alabilirsiniz. Türkiye sınırları içerisinde de her geçen yıl kar marjının artış gösterdiği bir sektör takı ve aksesuar sektörü. Marka ve küçük girişimciler ile birlikte toplamda 500 milyon gibi büyük bir meblağa ulaşan takı sektörü, girişimcilere yüzde 300 kar marjı vaat ediyor.

 
Siz de bu alanda girişimde bulunarak, kısa zamanda yüksek bir kar elde edebilirsiniz. Geçmişte merkezi yerlerde küçük ve köhne alanlarda bulunan büfeler, artık çağa uygun bir şekilde gelişim faaliyeti gösteriyor. Oldukça modern ve lüks bir tarza sahip olan büfeler, yeni markaların her geçen gün tüketiciler tarafından göklere çıkartılıyor.

 
Kısa bir zaman dilimi içerisinde, kurulan yeni markaların hızla büyüyebileceği bir pazar olan büfecilikte büyük markalar pazarın sadece %25’ini oluşturuyor. Bu alanda markaların pazardaki hâkimiyeti arttıkça rekabette bununla birlikte büyüyecektir. Bu sayede kurumsallaşma ve işinde iyi olma gibi özellikler, markaların tüketiciler tarafından tercih edilmesine neden olacaktır.

 

Küresel iş alanları

Son yıllarda küresel ısınmanın ulaştığı boyutlarla birlikte çevre ile uyumlu yeni iş kolları gelişti. Bu iş kollarının en büyük avantajı, devletler ve uluslararası fonlar tarafından destekleniyor olmaları. Bunlardan sadece birisi olan geleneksel kuru temizleme işletmelerini çevre ile uyumlu hale getiren çevreye duyarlı eko temizleme şirketleri oldu.

 
Bu şirketler AB standartları doğrultusunda yürüttükleri işletmeleri için her geçen gün daha fazla kullanıcı ile temasa geçiyorlar ve bu doğrultuda piyasadaki pastadan daha fazla pay alıyorlar. Türkiye’nin temel dayanağı haline gelen emlak sektörü de, yatırımcılarını bu alanda memnun edecektir. Özellikle gayrimenkul danışmanlığı ihtiyacının her geçen gün büyüdüğü göz önünde bulundurularak, bu alanda hem profesyonel danışmanlık, hem de satış, kiralama işlemleri bir arada sunulabilir.

 
Bu alanda hizmet veren şirketler, bayilikler oluşturarak daha sistematik bir kurum oluşturuyorlar. Dünyadaki ekonomik küreselleşmeyi göz önünde bulundurursak, krizlerden etkilenmeyen önemli sektörlerin başında fast food sektörü geliyor. Küresel kriz sürecinde yaşanan işten çıkarmalar, iflaslar artarken fast food sektörü büyümeye devam ediyor. Daha fazla ilginç iş fikirleri için İş Kurma Fikirleri platformunun yukarıdaki ilginç iş fikirlerine göz atabilirsiniz.

Kurbağa çiftliği, nasıl kurulur? Sorusunu soran birçok meraklı girişimcinin, takıldığı diğer bir soru ise “...
Solucan gübresi üretim sistemi; Solucan gübresi, son dönemlerde ülkemizde en popüler iş tekniği haline gelmiştir....
Para kazanmak için 5 farklı ilginç iş fikirleri Günümüzde para kazanma daha da önemlisi sevdiği...
Anket doldur para kazan Bazı para kazandıran işler, insanı şaşırtan nitelikte. Mesela anket doldurarak para...