İş Kurma Fikirleri

İngilizce Özel Ders

İngilizce özel ders takviyesini kimler yapmaktadır?

Günümüzün en popüler ders öğrenme sistemlerinden biriside, özel ders takviyesidir. Ülkemizde İngilizce dersin müfredatta olmasına rağmen, hala İngilizce konuşmakta zorluk yaşayan öğrencilerimiz, çoğunluktadır. Bu yüzdende çoğu aileler çareyi özel ders takviyesinde arıyor. İngilizce eğitimini iyi almış ve güzel telaffuzlarda bulunan, üniversite öğrencilerine ve sözleşmeli öğretmenlere müjde; eğer, İngilizcede gerekten iyiyseniz, özel ders vermeniz için hiçbir engel yoktur. Kimisi, öğrenmeyi ve öğretmeyi çok sevdiği için kimiside, maddiyat kazanç sağlamak için bu öğretici sisteme, başvurmaktadır.

İngilizce özel ders vermek için nasıl öğrenci bulabilirim?

İngilizce eğitim verebilmeniz için gerekten, alanınızda çok iyi olmanız gerekmektedir. Çünkü verdiğiniz eğitim karşısında, sizin ders verdiğiniz öğrencinin ailesi ve kendisi, sizi çevresine mutlaka anlatır. Çok iyi olursanız, iyi bir eğitici olduğunuzu, eğer iyi değilseniz, alanınızda başarısız olduğunuzu anlatırlar. Bu durumda demek oluyor ki ders verdiğiniz öğrenci sizin reklamınızı yapmaktadır. Bu yüzden eğitmenin, öğrenci bulabilmesi için en önemli şart; alanında gerekten başarılı olması olmasıdır. Kişi kendisine güveniyorsa ve bu konu üzerinden para kazanmak istiyorsa, ciddi ilanlarda bulunmalıdır. Peki, kişi ilanı nasıl vermelidir? Bu soru, “İngilizce özel ders vermek için nasıl öğrenci bulabilirim?” sorusunun bir parasıdır. Eğitmenlerimizin, öğrenci bulup, sesini duyurabilmesi için yapması gereken, bazı sorumlulukları vardır. işte bu sorumluluklardan biriside, reklam yapmasıdır. Eğiticilerin kendilerini tanıtması için birçok reklam verme yöntemleri bulunmaktadır.

İşte eğiticilerin vermesi gereken, reklam ilanlarından bazıları sırasıyla şunlardır;

  1. Okullara, özel dershanelere ve belli kalabalık caddelere ilan afişleri yapıştırmak, “Dikkat! Bu ilanlardaki yazıları, büyük titizlikle hazırlamalısınız. Aksi taktirde ilanı aramak isteyen kişi, eğer yazınızda imla hatası ya da anlatım bozukluğu görürse, sizin verdiğiniz eğitim hakkında, şüpheye düşebilir.”
  2. Sosyal medya üzerinden ilan verebilirsiniz.
  3. İnternet’te bazı siteler, özel ders vermek isteyen kişiler için iller ve ilçeler olmak üzere, özel ilan merkezleri açmışlardır. Bu sitelere üye olarak sesinizi daha geniş kitlelere duyurmanız mümkündür.
  4. Eğiticiliğin en etkili reklamlarından biriside bir öğrenciyi çok iyi eğiterek, onun başarılı bir öğrenci haline getirmektir. Böylece emeğinizin meyvesini herkesin görmesini sağlarsınız.

İngilizce özel ders nerede verilmektedir?

  • İnternet üzerinden, görüntülü anlatım,
  • Öğrencinin evinde, yapılan anlatım,
  • Eğiticinin evinde, yapılan anlatım,
  • Eğiticinin özel ders verdiği ofis tarzındaki alanlarda, yapılan anlatımdır.

İngilizce özel dersinin saat başı ücreti, ne kadar olmalıdır?

İngilizce özel ders ilanlarında, belirtilen saat başı ücreti, eğiticinin tecrübesi ve bulunduğu semtin özel derse bakış acısı ile doğru orantılıdır. Genel acıdan bu ücreti hesaplayacak olursak; dersi veren eğitici eğer, lise ya da üniversite öğrencisi ise saat başına alacağı ücret, ’20-45 TL’ arası değişmektedir. Ama eğitici bu konuda öğretmen olmuş ise ilginizce özel ders saati başına alacağı ücret, ’50-90 TL’ arası değişecektir. Tabi ilginizce alanında uzmanlaşmış ve bu alanda ofis kurmuş uzmanlarında özel ders vermektedirler. Bu alanda kendini geliştirmiş uzmanlarımızın, ilginizce özel ders saati başına aldıkları ücret, ise ‘125-250 TL’ arasında değişmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ