İş Kurma Fikirleri


İş Kurmak İçin Devlet Kredisi Nasıl Alınır?


İş kurmak için devlet kredisi nasıl alınır?

Birçok kişi daha yüksek miktarlarda para kazanmak, daha rahat şartlarda çalışmak ve kazandıran işler yapmak için kendi iş yerine sahip olmayı ister. Günümüz de çalışma şartlarının zorlaşması ve hayatın her geçen gün biraz da pahalılaşması ile bu istekte oldukça artış göstermektedir. Kişilerin kendi iş yerlerini kurmalarının önünde ki en büyük engel sermaye eksikliği olarak karşımıza çıkmaktadır. Yeterli sermayeye sahip olamayan girişimciler yeni iş kurma fikirlerini de yerine getirememektedir.

Oysa ki günümüz de hem birçok banka hem de devlet yeni girişimcilere destek olmak ve teşvik etmek için oldukça cazip iş kurma kredisi imkanları sunmaktadır. Yeni iş kurmak isteyen girişimcilerin ihtiyaç duyduğu her bilgiyi edinebileceği iş kurma fikirleri adlı sitemiz üzerinden devlet kredileri hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Devlet yeni girişimcilerine sağladığı iş kredisi olanağı ile ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Devlet kredileri banka kredilerine oranla daha kolay alınmaktadır. Örneğin bankalar kredi vermeden önce teminat göstermenizi isterler ancak devlet kredilerinde bu oldukça nadiren görülen bir durumdur. Yeni girişimciler devlet kredisi alırken en düşük faiz oranlı olan krediyi tercih etmelidirler. Bunun dışında ödeme rahatlığı da göz ardı edilmemeli. Uzun vadeli ödeme seçenekleri ve ödeme kolaylığı da kredi alırken en çok dikkat edilmesi gereken unsurlardandır. İş kurma kredisi almak istiyorsanız aşağıdaki işlemleri kontrol edin.

Kosgeb ile iş yeri açma kredisi nasıl alınır?

Kendi iş yerini açmak isteyen ancak bunu en az maliyet ile gerçekleştirmek isteyen, 18 yaşını doldurmuş ve T.C vatandaşı olan her kişinin tek adresi KOSGEB olmaktadır. KOSGEB ülke ekonomisini ayakta tutmak, canlandırmak için kendi iş yerini açmak isteyen girişimcilere destek olmak için faizsiz ve geri ödemesiz iş kurma kredisi imkanı sunmaktadır.


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olan KOSGEB girişimcilerine 50.0000 TL ile 100.000 TL arasında faizsiz ve geri ödemesiz kredi imkanı sunmaktadır. KOSGEB iş kredisi için birkaç evrak ve işlem yeterli gelmektedir. KOSGEB ile iş yeri açma kredisi alabilir ve kendi iş yerinize maliyeti en düşük şekilde sahip olabilirsiniz.

Diğer bir yazımızda ise Hibe İş Yeri Açma Kredileri başlığı adı altında yine kosgeb destekli hibe kredi hakkında bilgiler vermiştik.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ