İş Kurma Fikirleri


İş Kurmak İstiyorum Ama Param Yok


İş kurmak istiyorum ama param yok

İş kurmak isteyen girişimcilerin birçok desteğe ihtiyacı vardır. Kendi işini kurmak kendi işine sahip olmak günümüzde birçok kişinin en büyük hayalidir. Ancak bu hayallerin büyük bir kısmı maddi sıkıntılar yüzünden gerçekleşememektedir. İş kurmak isteyen girişimciler sermaye eksikliği yüzünden iş kurma fikirleri hayata geçirememektedirler. Kişilerin hayatlarını daha kolay bir şekilde sürdürebilmeleri için kendi iş yerlerini kurmaları büyük önem taşımaktadır. Girişimcilerin iş kurmaları için yeterli sermayeye sahip olmadıkları durumlarda kredi ile gerekli sermayeyi sağlayabilmek mümkündür. İş yeri kurmak isteyenlerin kosgeb ya da çeşitli bankara başvurarak kredi bilgileri için detaylı bilgi almaları mümkündür.

İşyeri kredisi nasıl alınır?

Maddi yetersizlikler yüzünden iş kurma imkânına sahip olmayan kişilerin en çok başvurduğu yöntem kredi çekmektir. İş yeri açmak için sermaye olanağı sağlayan krediler ile kişiler maddi eksiklik yüzünden iş yeri hayallerinden vazgeçmek zorunda kalmamaktadırlar. Günümüz de girişimcilere iş kredisi sağlayan birçok banka bulunmaktadır. Ancak kredi almak pekte kolay sayılmaz. Bankaların iş kurmak için sağladığı kredi imkânı oldukça sıkı politikalar sonucunda verilmektedir.

Özellikle bulunduğunuz alanlarda ki yerel bankalarınız ile düşük faiz oranlı krediler alabilmeniz mümkündür. Her bankanın şartları ve faiz oranlarının birbirinden farklılık gösterdiği bilinmektedir. Bu nedenle en düşük faiz oranlı ve ödeme kolaylığı en rahat olan bankadan kredi almak tercih edilen banka olmalıdır. Kredi alarak iş kurmak için sermaye eksikliğinde oldukça cazip bir yöntem olsa da geri ödemesi düşünüldüğünde kişileri zorlamaktadır.

Kurulan işte başarısız olunduğun da ise şartlar daha da zorlaşmaktadır. Bu neden ile ihtiyaç olduğu kadar kredi çekilmesine dikkat edilmelidir. İş kurmak için kredi almadan önce mümkün olan her bankayı dolaşmalı ve her birinin şartlarını değerlendirmelisiniz. Her bankanın koşulları, faiz oranı ve ödeme şartları birbirinden farklılık göstermektedir. Bu dolayı ödemesi en rahat olan ve en düşün faiz oranı ile kredi veren banka seçilmeli ve bu bankadan kredi alınmalıdır. Geri ödemesi göz önünde tutulmalıdır. Yapılan işin her riskinin değerlendirilmeye alınması ihmal edilmemelidir. İş kurma fikirlerine ihtiyacınızın olduğunu unutmamak gerekir. Bu fikirleri artık yaşantınıza sunmak içinde iş kredisine ihtiyaç duymanız normaldir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ