İş Kurma Fikirleri

İşletmelere Devlet Kredisi

İşletmelere devlet kredisi

Teknolojinin son hızla gelişmesiyle birlikte ülkemizde işsizlik sorunu da boy göstermeye başladı. Teknolojik gelişmeler her ne kadar işsizliğe yol açsa da bunun yanında yeni iş kollarının ortaya çıkmasını sağlamıştır. Makine gücü her ne kadar insan günün yerini alsa da insan beynine ve düşüncesine her zaman ihtiyaç vardır. Teknolojinin getirdiği yeni iş fikirleri beden çalışması değil beyin, akıl çalışmasıyla olacak işlerdir. Tabi her işte gerekli olan temel etken sermaye olduğundan nakit paranızın miktarına göre açılabilecek işletmeler ayarlanmalıdır.

Son yıllarda girişimciler sermaye eksikliğinden dolayı kredi çekme yoluna gidiyorlar. Bankalardan kredi çekerken de birçok sorunla karşılaşıyorlar. İş kredisi almak için gayrimenkul ipotek ettirmeniz gerekmektedir. Bu da genellikle oturduğunuz evdir. Oturduğunuz evi ipotek ettirmek çok risklidir. İş hayatında ne kadar kazanç çok olsa da zararla da karşılaşılabilir. Kar edemeyip kredi borcunuzu ödeyemezseniz evinizi de kaybedebilirsiniz. O yüzden iş kurma kredisi almadan iyice düşünüp iyice araştırarak karar vermelisiniz. İş kurmak oldukça riskli bir iştir. Sonucu iyi de olsa kötü de olsa işletmeci olacak kişi her türlü sonuca kendini hazırlamalıdır. Varını yoğunu bir yatırıma bağlayan yatırımcılar her zaman zarar ederler. Sermayenizi doğru yerlerde kullanarak son derece kar sağlayabilir paranızı iki katına çıkarabilirsiniz.

İşletmeler için alınabilecek krediler

Bankalar verdiği kredi de birçok koşul koymaktadır. Bunlardan biri ipotek koymadır. Taşınamayan mallara ipotek koyan banka birçok insanın evine kaybetmesine neden olmuştur. Çünkü işletmelerde kar ne kadar olursa olsun sonunda zarar edilebileceği de düşünülmelidir. Bu hususta devlet girişimcileri desteklemek adına kredi vermektedir. Bu krediler uzun vadeli ve faiz oranı azdır.

Fakat bu krediyi almayı hak etmek için birçok safhadan geçmek gerekir. Türkiye Halk Bankası iş yeri açma kredileri sağlamaktadır. 30 yaşın altında olan girişimciler planlamış oldukları iş girişimlerini kosgeb yetkililerince onaylanması durumunda faiz ödemeden 100 bin TL kadar büyük bir krediye sahip olabilecekler. Son dönemde devlet destekli iş alanlarına baktığımızda; mobil oyunlar, teknoloji uygulamaları, giyilebilir teknoloji gibi birçok teknoloji alanında devlet desteği mevcuttur. Tabi bunların yanı sıra dükkan açmak isteyen kişiler içinde devlet destekli krediler vardır.

Sitemiz üzerinden çok farklı iş seçenekleri bulunmaktadır. İş kurma fikirleri adlı sitemizi takip ederek en güncel iş fikirleri ve bilgileri öğrenebilirsiniz.

İşyeri kredileri ile ilgili bağlantılar;

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ