İş Kurma Fikirleri

Kısa Yoldan Para Kazanma

Kısa yoldan para kazanma

Para insanoğlunun en büyük ihtiyacıdır. Yeme içme barınma korunma gibi temel ihtiyaçlarımızı karşılayabilmemizin temelinde para ve buna bağlı olarak da para kazandıran işler yatar. Ancak kimileri para kazanma konusunda oldukça şanslı. Kimileri çok emek sarf ederek para kazanırken kimileri hem az emek sarf ediyorlar hem de diğerlerine göre oldukça fazla para kazanabiliyorlar. Burada ki ince nokta kazandıran işler ile meşgul olmaktadır. Sizde kısa yoldan para kazanmak isteyebilirsiniz. Ancak bu kısa yoldan kazanılan paralar bir süre sonra yetmeyecek ve bunları sadece yeni iş fikirleri için sermaye ya da ek gelir olarak kullanabilirsiniz. Para kazanmak istiyorsanız sizde yaratıcı ve girişimci bir ruhun olması gerekmektedir.

Bir şeyler satarak para kazanma;

Hazır para denildiği zaman ilk akla gelen bir şeyler satmaktır. Evinizi, arabanızı ya da kıymetli bir eşyanızı satarak hemen nakit paraya sahip olabilirsiniz ancak bunlar sizi mutsuz edebilir.  Şimdilerde bir şeyler satmak internet üzerinden gerçekleşir oldu. Gittigidiyor, hepsiburada gibi internet siteleri internet üzerinden alım satım işleri ile meşgul olmakta.

Yatırım yaparak para kazanma;

Para kazanmanın ya da paranızın değerini artırmanın en pratik ve akılcı yolu yatırım yapmaktır. Birikim yapmak ve bu birikimleri yatırım ile değerlendirmek aslında en mantıklı olan şey çünkü hazır paraya ihtiyacınız olduğu zaman size en büyük destekçi yatırım yaptığınız paralar. Günümüzde ise internet üzerinden yapılan yatırımlar daha kazançlı oluyor. Bilgisayar başında geçirdiğiniz vakitte yatırım yapmış oluyorsunuz.

Geri dönüşümden para kazanma;

Baktığımız zaman para kazandıran işler arasında en yararlı olanı belki de budur. Çünkü hem çevreye yararı ve hem de sizin cebinize. Etrafta bulunan ve geri dönüşümü mümkün olan eşyaları toplayarak hurda, plastik, kâğıt gibi bunların geri dönüşümü sağlanabilir. Ya da kırılmış bozulmuş ancak hurda olmamış eşyaları tamir ederek de para kazanabilirsiniz.

Reklam yapma yoluyla para kazanma;

Gerek arabanızı gerekse bir kıyafetinizi bir şirketin bir ürünün reklam yüzü yaparak para kazanabilirsiniz. Ya da en reklam yaparak para kazanma yollarından olan youtube sitesine çektiğiniz videoları yükleyerek kazanç sağlayabilirsiniz.

Satış ortaklığı yoluyla para kazanma;

Satış ortaklığı sistemini daha önceki yazılarımda sizlere anlatmıştım. Ama tekrar etmekte fayda var. En kısa yoldan para kazanmak için satış ortaklığı sistemi ile sattığınız ürünlerin komisyonu üzerinden para kazanırsınız. Yani kısacası ne kadar çok ürün satarsanız o kadar çok para kazanırsınız. Bu işlerden kazanç sağlamak istiyorsanız iyi bir pazarlama yeteneğinizin olması gerekir.

Link kısaltma sitelerinden para kazanma;

Diğer kısa yoldan para kazanma yolu ise link kısaltma siteleridir. Belki bir çoğunuz bu işi biliyor olabilirsiniz. Link kısaltarak nasıl para kazanabilirim? Diyenleriniz için bir örnekleme vermem gerekirse; herhangi bir link alıp, para kazandıran link kısaltma sitelerinde linki kısaltarak blog, facebook, twitter ya da farklı sosyal ağlarda bu link paylaşırsanız ve bu linke ne kadar çok tıklayan olursa sizde o kadar para kazanırsınız.

Paytoclick siteleri ile para kazanma;

Birçoğunuz bu yöntemle para kazanma yolundan bilginiz vardır. Belki de aranızda bu işi deneyenler bile olmuş olabilir. Bu sistemle para kazanmayı bilmeyenleriniz için kısa bir özetleme yapmam gerekirse, Paytoclick anlamı tıklama başına kazandığınız para demektir. Yani PTC siteleri size linkler verir sizde bu linklere tıklayarak gelir elde edersiniz. Fakat bu işte şöyle bir sıkıntı vardır iş ne kadar basit görünse de bir o kadar da uğraştırıcıdır. Birçok PTC sitesi emeğinizin karşılığını vermiyor. Tık başı 0.0003 dolar ya da 0.0001 dolar gibi rakamlar vermekte. Bunun yanı sıra sitelerin güvenilirliği de son derece önemlidir.

Başka hangi yöntemlerle para kazanılır öğrenmek için iş kurma fikirleri sitemizi takip edebilir ve kısa yoldan para kazanma yollarını keşfedebilirsiniz.

Bir diğer konumuz da yine İnternetten Para Kazanma Yolları başlığı altında para kazanma yöntemlerini kaleme almıştık bu yazımızı da okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ