İş Kurma Fikirleri

Küçük Sermayeli İşler

Küçük sermayeli işler

Yeni iş kurmak istiyorsanız küçük sermaye ile iş kurabilir büyük paralar kazanabilirsiniz. Para kazandıran işler düşünüldüğünde ilk akla gelen işler küçük sermayeden büyük gelir getiren işlerdir. Girişimci ruhunuzla kendinize uygun işi seçebilir ona göre para kazanabilirsiniz. Küçük sermaye harcayarak yapabileceğiniz işler;

İş kurma fikirleri editörleri olarak sizler için bir araya getirdiğimiz küçük sermayeli iş fikirleri arasında kendinize en uygun işi seçerek ticaret hayatınıza atılabilirsiniz.

Seyyar satıcılık yapmak

seyyar-satici

Şimdilerde seyyar satıcılık denildiğinde biraz kafaları karıştırsa da hala bu işi yapan çok insan var. Pilav satanlar, süt mısır satanlar, kestane satanlar, balık ekmek satanlar, balık büfeler, köfte ekmek satanlar ve tatlı satanlar gibi birçok ürün yelpazesi bulunan bu işi kuralına göre yaparsanız gayet iyi paralar kazanabilirsiniz. Yönetmelikleri yakından takip ederek izinleriniz tam olduğu sürece herhangi bir sorun yaşamadan satışınızı yaparsınız.

AVM’lerde stant açmak

avm-stant-acma-fikirleri

AVM’deki stantlar da küçük sermaye harcarken fazla para kazanabilirsiniz. Birçok çeşidi bulunan stantlardan bazıları; kozmetik ve parfüm standı, çay ve kahve standı, tatlı standı, hediyelik eşya standı, çiğ köfte standı’dır. İsteyenler bir markanın bayiliğini alarak işini garantiye alabilmektedir. Hangi alanda stant açmak istiyorsanız bu tercih size kalmış. Her işte olduğu gibi detaylı araştırma yaparak müşteri taleplerine uygun tercih yapmalısınız.

Meyve suyu barı açmak

meyve-suyu-bari-acmak

Meyve kokteylleri, meyve suları gibi çeşitli lezzetli içecekler sunan meyve suyu barları doğru yerde açıldığında son derece kazandıran işler arasında yer alır. Açacağınız yeri seçerken dükkanın işlek bir caddede olması ve etrafında başka meyve suyu barı bulunmaması kazancınızı kat kat artıracaktır. Organik meyvelerle hazırlayacağınız meyve suları birçok kesim tarafından tercih edilecektir.

Çay ocağı açmak

cay-ocagi-acmak

Küçük sermaye kullanarak gelir elde etmek istiyorsanız çay ocağı açma fikri son derece uygun bir iş fikirleri arasındadır. İşlek bir caddede veya birçok esnafın bulunduğu bir ortamda çay ocağı işletmek size iyi gelirler sağlar. Çayın yanında aynı zamanda aparatif bir şeyler de satarsanız geliriniz artar.

Danışmanlık hizmetleri sunmak

danismanlik-hizmetleri

Küçük sermaye ile kurabileceğiniz en kazançlı iş alanlarından birisi de danışmanlık sektörü’dür. Küçük bir sermayeyle başlayabileceğiniz bu işi yapabilirim diyorsanız, kendinize küçük bir ofis açıp danışmanlık hizmetleri sunabilirsiniz. Örneğin internet üzerinde danışmanlık yapabilir ve son derece iyi paralar kazanabilirsiniz. Bunlara örnek olarak, google adwords danışmanlığı, e-ticaret danışmanlığı, online emlak danışmanlığı vb. İş alanlarında hizmet vererek gelir elde edebilirsiniz. Ya da kendi düşüncenizde olan iş konusu hakkında danışmanlık yapabilirsiniz.

Freelance işler yapmak

freelance-isler-yapmak

Günümüzde oldukça popüler olan ve küçük sermayelerle yapılabilecek iş fikirleri arasında freelance işler geliyor. Bu işlere örnek olarak internet siteleri için editörlük, logo tasarımı, web tasarımı, online satış ortaklığı gibi işler yaparak oldukça iyi kazanç sağlayabilirsiniz.

Köy yumurtası üretmek

koy-yumurtasi-uretmek

Günümüzde insanlar artık organik ve doğal ürünleri tercih etmekte sizlerde çok fazla sermaye gerekmeden küçük bir tavuk çiftliği kurarak yumurta üretimi yapabilirsiniz. Köy yumurtası olan organik yumurtayı eşinize, dostunuza, çevrenize satarak son derece güzel paralar kazanabilirsiniz. Ortaya koyduğunuz küçük sermaye zamanla genişleterek daha çok üretim yapma şansınızda ilerde olabilir.

SONUÇ;

Özetle her şey sizde başlar sizde biter. Kazandıran işler yapmak için; kendinize güvenmeniz ve girişimci bir ruha sahip olmanız iş kurmanız için yeterlidir. Bu saydığım işler ve daha fazla iş fikirleri için sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ