İş Kurma Fikirleri

Lazer Epilasyon Merkezi Açmak İçin Gerekli Belgeler

Lazer epilasyon merkezi açmak

Bilindiği üzere insanlığın varoluşundan buyana istenmeyen tüyler, insanlar için büyük bir sorun haline gelmiştir. Günümüzde ise insanlığın dış görünüşe verdiği önemden dolayı, lazer epilasyon sistemi meydana gelmiştir. Lazer epilasyon sistemi, diş görünüşün fazlaca önem kazanmasıyla birlikte kadın olsun erkek olsun herkesin, ilgi odağı haline gelmiştir. Tabi bu ilgiyle beraber, girişimci ruha sahip bireylerimiz içinde lazer epilasyon merkezi açmak gibi yeni bir iş fikrinin de doğmasına sebep olmuştur.

Evet, istenmeyen tüylerden kurtulmanın birçok yolu var. Ancak bu yolların hiçbiri lazer epilasyon sistemi gibi kesin ve kalıcı bir sonuç sağlamıyor. Bu sebepten lazer epilasyon merkezi açmak isteyen girişimcilerimizin bu iş fikrindeki avantajları, oldukça yüksek bir orandır.

Lazer epilasyon kazanç sağlayan bir iş midir?

Lazer epilasyon merkezi açmak isteyen siz girişimcilerimize, “Lazer epilasyon merkezi açmak için gerekli belgeler nelerdir?” sorusunu yanıtlamadan önce, dilerseniz “Lazer epilasyon merkezi açmak karlı bir iş midir?” ondan bahsedeyim.

Evet, sevgili girişimci dostum; lazer epilasyon merkezinin kar oranını ölce bilmeniz için ilk  olarak seans başı ücretleri, bilmeniz gerekmektedir. Çünkü lazer epilasyon sisteminde seans başına ücret, alınmaktadır. Tabi hangi bölgeye lazer epilasyon uygulanacağı, randevu sayısı ve seans ücretleri de girişimci kişinin, günlük edineceği kazancıda etkileyecektir.

Örneğin: Poliklinikte, tüm vücut seansı 350 TL ise o polikliniğin günde beş randevu aldığını farz edersek, 350*5=1.750 TL günlük kazanç elde edebilmektedir. Yakın tahminli hesabımıza göre toplamda tüm vücut seansı, 350 TL‘dir. Bu hesaba göre koltuk altı, 30 TL bikini bölgesi, 120 TL kol ve bacaklar ise 200 TL‘dir.

Herkes lazer epilasyon merkezi açabilir mi?

Evet, sevgili girişimci dosttum; herhangi bir kişi, lazer epilasyonla ilgili bir iş yeri açabilir. Ancak lazer epilasyon merkezinin yöneticisi olmak için o girişimci kişinin, doktor olması şarttır. Yani demek istediğim husus; o iş yerinin sahibi olmanız için doktor olmanız şart değil, fakat o kurduğunuz lazer epilasyon merkezinde, yönetici bir doktor çalıştırmanız şart.

Lazer epilasyon merkezi açmak için gerekli belgeler

Lazer epilasyon, insan sağlığını etkileyen bir faktör olduğu için lazer epilasyon merkezi açmak isteyen kişinin, sağlık yönetmenliğinin sunduğu koşulları eksiksiz bir şekilde uygulaması, gerekmektedir. Lazer epilasyon merkezini, sorunsuz ve daha temkinli bir şekilde yönetebilmemiz için sağlık kuruluşları ile ilgili yönetmenliklerde yer alan o maddelere, uymamız gerekmektedir.

NOT: Bahsettiğim bu yönetmenliğe göre lazer epilasyon, insan sağlığını etkileyen bir faktör olduğu için güzellik salonlarında, lazer epilasyon yapılması yasaklanmıştır.

Lazer epilasyon işini yapmak isteyen girişimci kişi, bu işi bayilik yöntemiyle de yapabilir. Nasıl mı? Bazı güzellik merkezleri, lazer epilasyon işini yapmak isteyen siz girişimcilerimiz için bir miktar ücret karşılığında, bayilik vermektedirler. Bu aldığınız bayilik sayesinde işinizi ve konumunuzu daha kolay bir şekilde büyülte bilirsiniz.

Örneğin: Başarılı ve tanınmış güzellik merkezlerden bayilik alırsanız, o güzellik merkezinin markasından fayda sağlarsınız. Bu sayede hem işinizi başarılı bir şekilde daha ileriye taşırsınız, hemde bu süre zarfında büyük tecrübeler kazanırsınız.

Saygılarımla:

Ülkü BUDAK

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ