İş Kurma Fikirleri

Maliyeti Az Getirisi Çok Yüksek Olan En Karlı İşler

Maliyeti az getirisi çok yüksek olan en karlı işler

Biz iş kurma fikirleri olarak biliyoruz ki az miktarda sermayesi olup çok fazla kar marjı isteyen girişimcilerimiz mevcut ancak hangi alana yatırım yapmaları gerektiğini bilemiyorlar.

İşte sizler için topladığım sermayesi 100 bin lira ve altında olan ve çok para kazandıran işler;

01. Emlak / gayrimenkul danışmanlığı

Son zamanlarda emlak dünyasının zirvede olması bu alanı çok hareketlendirmiştir. Özellikle kurumsal bir şirket tarafından franchise şube açılarak düşük bütçe ile yüksek kar marjı olması, emlak / gayrimenkul danışmanlığına yatırım yapma fikrini girişimcilerin kafalarına aşılayan sebep olmuştur.

10 bin ile 25 bin TL aralarındaki bir bütçe ile kurabileceğiniz gayrimenkul danışmanlığı ofisi için franchise şube veren kurumsal şirketler de var.

02. Kadınlara özel spor merkezleri

Son zamanlarda girişimcilerin dikkatini üzerine çeken yeni iş fikirleri çeşitlerinden birisidir. Bu salonlarda en dikkat çeken özellik, spor aletlerinin kadınların fizyolojisine uygun bir biçimde tasarlanıp üretilmiş olmasıdır. Bu sistem 15 ve 75 yaş aralarındaki bayanlar için uygundur. 30 dakikada fitness adı verilen spor, son 15 yıl içinde Amerika ülkesi başta olmak üzere diğer ülkelere hızla yayılan ve az zaman gerektiren bu yüzdende en çok tercih edilen biridir ve Türkiye’de de hızla yayıldığı gözüküyor. Bu nedenle de en çok para kazandıran işler arasında yerini almayı başarıyor.

03. Mobil çay konsepti

Son zamanların en popüler konsepti olan bu iş Koisk adı verilen küçük dükkânlardan oluşmaktadır. Bu tür konseptlerde her türlü ürünü satmanız mümkündür. Bunlar çay, ıhlamur, bitki çayları gibi sıcak içecekleri birlikte sunan bu iş modeli girişimciler tarafından oldukça ilgi çekmektedir.

Demlik ya da kupa stantlarıyla daha farklı fikirler geliştiren şirketler, hem bütçeyi görece olarak düşük hem de kar marjını en yüksek seviyede girişimcilere sunuyor.

04. Döner salonu

Son zamanların en popüler işlerinden olan döner salonları, artık günümüzde hızla yayınlaşan ve büyük kurumsal şirketlerinde desteğini alarak büyük restoranlar haline geldi. Fast food alanında bayilik veren büyük firmalar, yeni girişimcilerin ve bu sektörde yatırım yapmak isteyen kişilere cazip imkanlar sunulabiliyor. Bu tarz bir işletme kurmak isteyen yatırımcılar 50 ila 100 bin TL gibi muazzam bir konsepte iş sahibi olabiliyor. İşin yatırım dönüşü olarak 150 ila 250 bin TL arasında değişiklik gösterebilmektedir.

05. Balık ekmek

Türkiye’de neredeyse her yerde balık restoranları görmek mümkün, özellikle bu iş büyük şehirlerde daha çok yaygın fakat balık ekmek konsepti üzerinde bu durum pek böyle değil. Bu açıdan bakılırsa oldukça fazla boşluk mevcut. Balık ekmek konsepti genelde sahil kenarlarında daha yaygın olarak görülmektedir. Günümüz de artık balık ekmek AVM ve caddeler üzerine de kurulmaktadır. Eğer sizde maliyeti az kazancı çok olan iş arıyorsanız bu iş fikrini deneyebilirsiniz. Bunun için mobil stant ya da cadde üzerinde küçük bir dükkan kiralayarak işe başlayabilirsiniz. Bu iş için yatırım bedeli 40 ila 50 bin TL yeterli gelecektir. İşin kar oranına bakılırsa, son derece yüksek kar bırakan bir iş modeli bu işle ayda 15 ila 20 bin TL arasında para kazanabilirsiniz.

06. Lokum mağazaları

Türkiye’nin vazgeçilmez tatlıları arasında lokum gelmektedir. Lokum üreticiliği yapan şirketler karlı iş konsepti ile yeni girişimcilere bayilik imkanı vermektedirler. Lokum mağazası için çok fazla bir maliyet istemeyen ana yol üzerinde, çarşıda kuracağınız küçük dükkanlar ile oldukça yüksek karlı işler yapabilirsiniz.

07. Çubukta patates

Bu iş modeli hızla yükselen iş trendleri arasında yerini almış durumda. Patatesler özel bir çubuk ile özel hazırlanmış baharatlarla tatlandırılarak satışa sunulan iş fikri özellikle de yaz ayları içerisinde Ege ve Akdeniz gibi iklimi sıcak olan bölgelerde oldukça ilgi görmektedir. Yükselen trend olan bu iş modelinin yatırım maliyeti de oldukça az sayılmaktadır. Bu iş modeli için özel olarak tasarlanmış olan stantların fiyatı ise, 1 bin TL ile 15 bin TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Çubukta patates 0,50 kuruş maliyeti çıkabilirken 2 lira’ya satılabilmektedir.

08. Kuruyemiş

Kuruyemiş sektörü ülkemizde hızlı yükselen iş alanlarından birisidir. Bu alana yatırım yapmak isteyen girişimcilere oldukça cazip imkanlarla bayilikler sunan büyük firmalar yatırımcıları her anlamda desteklemektedir. Bu alana yatırım yapma maliyeti ise 40 bin TL ile 70 bin TL arasında değişiklik gösterebilmektedir.

En hızlı nasıl para kazanırım?

En hızlı nasıl para kazanırım cevabına şu yanıtları verebilirim. Ev yemekleri yapıp satabilir, evde yapmış olduğunuz takı malzemelerini internette satabilir, arabanızı reklamla kaplayabilir ve forex sitelerinde paranızı katlayabilirsiniz. Tabi ki hızlı para kazanırken az para kazanacaksınız fakat bu size engel olmasın bunları ek iş olarak da yapabilirsiniz.

Yeni iş fırsatları ve imkanları hakkında bilgi edinmek ve fikir almak istiyorsanız sitemizi sürekli olarak takip edin ve fırsatları kaçırmayın.

Bu konular hakkında daha fazla bilgi edinmek için diğer yazılarımıza da bakabilirsiniz;

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ