İş Kurma Fikirleri

Organik Tarım Nedir?

Organik tarıma yönelmek

Halk arasında tarım sektörüne ölmeyecek iş modeli olarak bakılır. Bunun nedeni ise insanların beslenme zorunluluğudur. Ne durumda olursak olalım ya da nasıl yaşarsak yaşayalım o öğün gıda almamız şarttır. Ancak tarımda en büyük sıkıntı çiftçinin hak ettiğini kazanamamasıdır. Bu durum birçok üreticiyi etkilemekte hatta bazı çiftçiler bu nedenle ekip biçmeyi bırakmaktadır. Bunun aksine organik tarım ile uğraşmak çok daha avantajlıdır. Çünkü üretici burada hakkını daha fazla alabilmektedir.

Ayrıca ürünlerin organik olması demek en doğal ve en ucuz yöntemleri kullanmak demektir. Fakat bu yöntemler en fazla iş gücü gerektiren yöntemlerdir de. Bu nedenle gerek çiftçilerin gerekse de bu sektöre yatırım yapmak isteyenlere biz organik tarıma yönelmelerini tavsiye edebiliriz.

Organik tarım nedir?

Kazanç sağlama ihtimali yüksek olan ve her yıl dünya pazarında daha iyi bir konuma sahip olan organik tarım her hangi bir yapay yöntem kullanılmadan, sürdürülebilirlik amaçlanarak, tamamen doğal yollarla çiftçilik yapmak şeklinde organik tarımı tanımlayabiliriz. Öyle ki bu sektör dünya da 1990 yılında gelişmeye başlamış ve 2007 yılında 46 milyar dolara ulaşmıştır.

Bu yöntemle son derece iyi kazançlar sağlamakta mümkündür. Ayrıca bu işe atılarak devletin çiftçiye vermiş olduğu ayrıcalıklardan ve kredi imkanlarından da faydalanmak mümkündür. Buda iş kurmada faydanıza olacak verimli arazilerle son derece yüksek paralar kazanmanız mümkün kılınacaktır.

Organik ürün satışı

Organik ürün yetiştiriciliği kazançlı bir iş olmasına rağmen hem üretimini hem de ticaretini yapmanız sizi çok daha kazançlı çıkaracaktır. Çünkü ürettiğiniz ürünlerin satışını yaparsanız nakliye ve satıcının da komisyonunu siz kazanmış olacaksınız. Bunu köy pazarlarında satabileceğiniz gibi zengin bir semtte aylık dükkan kiralayıp organik ürün diye satabilirsiniz de. Bu şekilde organik ürün satışı yapmanız ilgi çekecek ve çok iyi paralar kazanmanızı sağlayacaktır.

Organik ürün satışı için gerekli olan evrakları tedarik ederek sizlerde bu şekilde bir girişim yapabilir ve iyi miktarda para kazanabilirsiniz. Ancak işin sıkıntılı tarafı kış sezonu boş kalacak olmanızdır. Bunun için satış yapacağınız dükkanda alternatif ürün satışı da yaparak yazlı, kışlı çalışabilirsiniz.

İş kurma fikirleri adlı sitemizi inceleyerek kendinize en uygun iş modelleri seçebilir ve birçok iş konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ