İş Kurma Fikirleri

Özel Ders Almak İsteyen Öğrenci Nereye Başvurmalıdır?

Özel ders almak isteyen öğrenci

Merhaba, özel ders almak isteyen sevgili öğrenciler. Özel ders almak istiyorsun ama nereye başvurman gerektiğini bilmiyor musun? O halde bugün kaleme aldığım konu, tamda sana göre bir anlatım olacağından, hiç şüphen olmasın. Çünkü bugün “Özel ders almak isteyen öğrenci nereye başvurmalıdır?” başlığı altında sizlere, özel ders almak için nereye başvurmanız gerektiğini, tüm detaylarıyla sunacağım.

Özel ders ek takviye almak isteyen bir öğrenci isen ve özel ders ile ilgili aklına takılan soruların cevabına yanıt arıyor isen doğru yerdesin diye bilim. Çünkü özel ders veren bir eğitici olarak bu konuda bildiğim tüm ayrıntıları sizlerle paylaşacağım. Şimdi dilerseniz sizlere, özel ders almak isteyen öğrencilerimizin sıklıkla sordukları, bazı sorulardan bahsetmek istiyorum.

Öğrencilerimizin özel ders ile ilgili soruları çoğunlukla;

  • Özel ders takviyesi soru çözme pratiğimi geliştirir mi?
  • Özel ders ek takviyenin maliyeti, ne kadardır?
  • Özel ders takviyesi için talep edilen ücret, eğiticinin verdiği eğitim ile doğru orantıda mıdır?
  • Özel ders veren eğiticiye nasıl ulaşabilirim?

Özel ders arayışı yapan öğrencilerimizin çoğunlukla sordukları sorular, yukarıdaki tarzdadır. Ben bir özel ders eğiticisi olarak şunu siz öğrencilerimize, gönül rahatlığıyla söylüyorum ki özel ders aldığınız eğitici, eğer işinde gerçekten başarılı ise sadece soru çözme pratiğinizi geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda da eğitim hayatınızdaki tüm eksiklerinizi kapatır. Özel ders ek takviyenin maliyetine gelecek olursak; bu maliyet eğiticiden eğiticiye değişiklik göstermektedir. Örneğin kimi eğitici, verdiği eğitim saati başına 30.TL alırken, kimiside eğitim başına 100.TL alabiliyor. Ama ilkokul ve ortaokul düzeyindeki öğrencilere benim tavsiyem; üniversite öğrencisinden özel ders imkanı tercih etmesidir. Çünkü hem maliyet olarak hesaplı olacaktır hemde öğrenciyle yaş oranı daha yakın olduğu için öğrenciye daha faydalı olacaktır. Özel ders veren öğretmenin talep ettiği ücret, onun bulunduğu makamla doğru orantılıdır. Ancak eğiticinin yüksek miktarda ücret talep etmesi, onun son derece iyi bir eğitim verdiği anlamına gelmez. Peki özel ders almak isteyen öğrenci nereye başvurmalıdır?

 

Özel ders ilanı bulmak oldukça zor bir aşama değildir. Çünkü günümüzde ülkemizin, hemen hemen her bölgesinde özel ders veren eğitici oranı artış göstermektedir. Önemli olan öğrencinin doğru ve faydalı bir eğitici bulmasıdır. Öğrencinin özel ders almak için öğretmenlerden ve bulunduğu bölgenin ilanlarından, yararlanması mümkündür. Ancak öğrencinin, eğitim almak istediği eğitimcinin geçmişte yaptığı eğitimi araştırıp, ona göre karar vermesi, onun için daha avantajlı olacaktır. Sevgili öğrenci dostlarım; özel ders ile ilgili aklınıza takılan diğer sorularınızı,  özel ders vermek istiyorum, İngilizce özel ders ve matematik özel ders adlı yazılarımda bulabilirsiniz. Ayrıca özel ders ek takviyesinin maliyetini merak eden, öğrencilerimizin de bu daha önce kaleme aldığım yazılarımı, gözden geçirmesini tavsiye ederim.

Saygılarımla:

Ülkü BUDAK

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ