İş Kurma Fikirleri


Para Kazanma Yolları


Para kazanma yolları

Herkesin hayali çok para kazanıp zengin olmaktır. Peki ya nasıl? Para kazanmanın birçok yolu vardır. Çalışılabilecek bir sürü iş alanı bulunur. Ama bunun yanında sermaye gücü de önemlidir. Bazı işlerde sen elemansındır, hizmet edersin; bazı işlerde de kendi işini kurarsın, ilerletirsin eleman alır çalıştırırsın. Yani kısacası kazandıran işler için ya emir altında çalışırsın ya da emir altında çalıştırırsın. Bunun tek püf noktası sermayendir. Sermayen ne kadar çoksa o kadar çok elemanın olur o kadar çok para kazanırsın. Tabi en baştan iş kurma yollarını anlatırsam;

Öncelikle kendini tanıyarak ne tür bir iş yapabileceğine karar vermelisin. Kazandıran işler arasından birini seçmelisin. Daha sonra yapmaya karar verdiğin işi enine boyuna güzelce araştırıp o konuda her türlü bilgiye sahip olunması gerekir. Yapacağı işin her püf noktasını bilmeyen kişi zarar etmeye mahkûmdur. Neyse daha sonra kuracağı iş için gerekli malzemeleri ve işi kuracağı yeri ayarlar. Gösterişli bir açılış yaparak hizmete sunar. Bundan sonraki aşama müşteri toplama yani esnaflık sanatına bağlı meselelerdir.

Para kazandıran işler düşünüldüğünde akla az gibi gelse de yüzlerce çeşit iş alanı vardır. Hele de teknolojinin ilerleyip de her şeyin internete döküldüğü bu çağda internetten iş bulup çalışan sayısı hiçte az değil. Her ne kadar insanlar internete güvenmese de güvenilir sitelerle çalışıldığında hiçbir sorun yaşamadan ek gelir elde etmeniz mümkün.

Yeni iş fikirleri, yeni iş fırsatları

Türkiye’deki işsizlik sıkıntısı düşünüldüğünde yeni iş fikirlerinin ortaya çıkması sevindiricidir. Birçok alanda az sermayeyle uygun iş bulmak ve iyi gelir sağlamak artık çok kolay. Bunun için gerekli olanlar cesaret ve girişimcilik ruhudur. Tabi bu iş fikirleri iş kuracaklar için geçerli. Para kazanma yolları dediğimizde meşru olan her yöntem bunun içine girse de iş kurarak para kazanmak hem daha karlı hem daha çaba sarf edilerek yapılan para kazanma yollarındandır. Şimdi size hızlı para kazandıracak bir kaç iş modelinden bahsetmek istiyorum;


Aracınızı reklam panosu olarak kullanın

arabayi-reklam-panosuna-cevirin

Hem gezerek, hem eğlenerek para kazanmak herkesin hoşuna gidecek bir iş modeli, o halde arabanızı reklam panosuna çevirerek büyük markaların reklamlarını yapabilirsiniz. Bu sayede hem gezersiniz, hemde yaptığınız işten zevk alırsınız. Aracınızdan elde edeceğiniz para miktarı aracın modeline, markasına ve bulunduğunuz şehirlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Eğer bu iş modelini düşünüyorsanız aracınızı bu işi yapan reklam ajanslarına kiraya verebilirsiniz.

Evinizin odasını kiraya verin

evinizin-odasini-kiralayin

Büyük bir eviniz varsa, yanınıza hem ev arkadaşı hem de kiracı alabilirsiniz. Evinizde kullanmadığınız boş odanızdan birisini kiraya vererek para kazanabilirsiniz.

Doğrudan satış temsilciliği yapın

dogrudan-satis-ortakligi

Bazı büyük markalar, satış programları dahilinde temsilcilik vererek doğrudan satış sunmaktadırlar. Bu ürün satışı gün arkadaşlarınıza, komşularınıza, eşinize, dostunuza satarak para kazanabilirsiniz. Buna örnek vermem gerekirse; kozmetik ürünleri satabilirsiniz ya da iç çamaşırı gibi ürünleri doğrudan satarak çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Günümüzde doğrudan satış imkanı sağlayan firmalar arasında AVON ilk sıralarda gelmektedir. Bunun yanı sıra iç çamaşırı satışı sunan birçok firma mevcut.

Freelance çalışarak para kazanın

freelance-calisarak-kazanin

Makale yazarlığı, grafik tasarımcılığı, mobil uygulamalar, web tasarımcılığı, tercümanlık ve halkla ilişkiler gibi birçok alanda freelance çalışarak oldukça güzel paralar kazanmanız mümkün. Günümüzde ekonominin durgun olması nedeniyle birçok firma tam zamanlı çalışanların yerine freelance çalışmak isteyen kişiler aramaktalar. Bundan dolayı yukarıdaki sıraladığımız yetenekleriniz varsa freelance işler alarak son derece kazançlı işler yapabilirsiniz.

Saçlarınızı satarak para kazanın

saclarinizi-kestirerek-satin

Uzun ve sağlıklık saçlara sahipseniz, ve acil paraya ihtiyacınız varsa saçınızı kilogram hesabı olarak satabilirsiniz. Eğer saçınızı satma gibi bir düşünceniz varsa saç satın alan birçok firma ve kişiler mevcut. Bu firma ya da kişilere internet üzerinden kolayca ulaşabilir ve saç alım konusunda detaylı bilgiler öğrenebilirsiniz.

Otomat işi yaparak para kazanın

otomat-isi-yaparak-para-kazanin

Girişimcilik ruhuna sahip insanların para kazanabileceği bir diğer nokta ise, otomat makinaları son derece akıllı bir yatırım ve düşük maliyetlerle oldukça hızlı para kazanma fırsatı sunan otomatlar karlı işler arasında yerini alıyor. Kahve otomatı, araç yıkama otomatları, telefon şarj otomatları ve farklı otomat fikirleri ile aylık olarak çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

Mobil uygulamalarla para kazanın

mobil-uygulama-yaparak-kazanin

Cep telefonları hayatımıza öyle bir girdi ki artık onsuz bir hayat düşünemiyoruz. Telefonlar için mobil uygulamalar geliştirerek bu uygulamalar sayesinde son derece karlı işler yapabilirsiniz. Hızlı yükselen trendler arasında olan mobil sektörü farklı alanlarda para kazanma imkanları sunuyor. Sizde bu pastadan payınıza düşeni alabilirsiniz.

İş fikirleri ve iş imkanları ile ilgili merak ettiğiniz her konuyu, iş kurma fikirleri sitemizden ulaşabilirsiniz. Yeni iş fikirlerine artık bir tıklama kadar yakınsınız…

Bir diğer konumuzda yine Zengin Olmanın Yolları başlığı altında yazmış olduğumuz nasıl zengin olurum? Sorusunu cevapladık. Bu konumuza da göz atın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ