İş Kurma Fikirleri

Part Time Çalışma Fikirleri

Part time çalışma fikirleri

Birçok insanın çalışıp kazandığından daha fazlasına ihtiyacı olduğu düşünülecek olursa kesinlikle herkesin bir ek iş olarak yapılabilecek part time iş ihtiyacı vardır. Bu gibi bir ihtiyaçla sizlerde karşı karşıyaysanız kesinlikle part time işçi arayan iş yerlerine başvurabilirsiniz. Genellikle bu tanıma uyan insanlar genç ve öğrenciler olmaktadır. Malum okuma ve hayatını geçindirme masrafları ile birlikte paraya ihtiyacı olan öğrenciler için hem bütün gününü harcamayacağı hem de istediği kadar para kazanabileceği seçenek olarak öğrencileri bu fikir çok cezbetmektedir.

Artık günümüzde verilen tüm iş ilanları neredeyse hep part time işçi aramakta olup, işçiliğin bütün günü kapsamayacak şekilde olması da bir yandan part time çalışan insanları sevindirmektedir. Şimdi sizlere örnek olarak part time iş fikirlerinden birkaçını açıklayalım.

Cafe’de part time çalışmak

Genellikle öğrencilerin tercih etmesiyle birlikte oluşan bu seçeneğin günümüzde çoğalmasının neredeyse bütün sebebi öğrenciler olarak göze çarpmaktadır. Eğer sizlerde bir öğrenciyseniz kesinlikle sizlere önereceğimiz işler arasında cafe‘ler part time çalışma iş alanları olarak ön plana çıkıyor. Hem ücreti hem de saatlerinin uymasıyla birlikte genç çalışanların tüm vaktini almamasından dolayı genellikle tercih edilebilecek iş yerleri arasında. Ortalama olarak part time çalışanların günlük alacakları ücret 25-30 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu ortalama olarak göstermiş olduğumuz gelir tamamıyla bir öğrenci veya yarı zamanlı çalışan bir kişi için yeterli olacaktır.

İlan dağıtımı

Yarım gün çalışmak genellikle öğrenci ve gençlerin aramış olduğu part time iş imkanlarına bir örnek olarak da ilan dağıtımı seçenek olarak gösterilebilir. Çünkü hem fazla vakit harcamadığı için hem de kazanılan para o gün içerisinde sizin bir ihtiyacınızı karşılayabilir. İlan dağıtım işi para kazandırması sebebiyle tam bir öğrenci işi olarak gösterilebilir. Belirli bir sayıda almış olduğunuz ilanları belirlenen noktalara asarak günün sonunda sizleri tatmin edecek kadar para kazanabilirsiniz.

Genellikle part time iş için genç ve öğrencilerin ihtiyacı olduğu için örneklerimizde de genç ve öğrenci arkadaşların yapabilecekleri birkaç iş örnekleri hakkında sizlere bilgi verdik. Eğer daha fazla iş hakkında bilgi almak istiyorsanız iş kurma fikirleri adlı sitemiz üzerinde yer alan fikirler ve ne işler yapabileceğiniz çeşitli meslekler ve iş konuları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ