İş Kurma Fikirleri

Üniversite Öğrencisinden Özel Ders İmkanı

Üniversite öğrencisi misin? Ek işe ya da ek gelire mi ihtiyacın var? Eğer bu soruları soran ve ek iş arayan, bir üniversite öğrencisi isen bu özel ders verme fikri, tamda sana göre bir imkanı sağlamaktadır. Neden mi? Üniversite öğrencilerinin, ek iş olarak özel ders vermeleri, kendileri için büyük bir avantajdır. Çünkü kendilerininde hem kültürel hemde bilimsel gelişmesini, sağlar. Bu yüzden üniversite öğrencileri için ideal, ek iş fikridir. Bir markette ek iş yaparak hem fiziki hemde ruhi yorgunluk, yaşamanızdan sa özel ders vererek, hem maddi kazanç sağlayın hemde eğitiminize katkı sağlayın. Bu iş imkanı üniversite öğrencileri için her yönden kazanç sağlayan bir sistemdir.

İşte bu yüzden üniversite öğrencilerinin dikkatine;

Üniversite öğrencisinden, özel ders imkanı sağlamak isteyen birçok ebeveynler ve öğrenciler bulunmaktadır ve bu fikri destekleyen oranda, gün geçtikçe artış göstermektedir. Peki, soruyorum size, öğrencilerimiz bu imkanı neden değerlendirmesin? Her iki eğitim yolunda ilerleyen öğrencilerimiz, neden bu bilgileri paylaşmasın? Üniversite öğrencisi isen ve ek işe ihtiyacın varsa, bunu kendi lehine avantaja çevire bilirsin.

Nasıl mı?

  1. Başarılı olduğun, bir alanı seç!
  2. Hangi bölümlere ve hangi sınıfa giren öğrencilere, ders verebileceğini seç!
  3. Daha sonra bunun reklamını yap!
  4. Saat başı istediğin ücreti titizlikle seç. Çünkü ilk başlardaki hedefin öğrenci bulmak ve yetiştirmek, zaman içerisinde zaten belli bir kitleye sahip, olabilirsin.
  5. Titizlikle seçeceğin ücret ne düşük olmalı nede yüksek. Eğer bu oranı iyi tutturamazsanız, vereceğin eğitime talip olan kesim, ücret düşük olduğunda, verdiğin eğitimin kalitesi hakkında şüpheye düşecektir. Eğer ücret fazla yüksek olursa, bu seferde bütçesi yetmeyecektir. Durum böyle olunca da öğrenci bulman zorlaşacak ve başlamadan, seni bırakmaya teşvik edecektir. Bunu yaşamak istemiyorsan eğer, başlangıç için yaşadığın semtin, ekonomik durumunu göz önünde bulundurarak; saat başına şu aralıklarda, “20-50” ücret secimi yapman senin için en doğrusu olacaktır.

Toplumumuz, özel ders almak için talip de bulunurken, ağırlıklı olarak tercihlerini üniversite öğrencilerinden yapmaktadırlar. Kimisi bu secimi bütçesi acısından yaparken, kimiside öğrenci ekonomisini düşünerek yapmaktadır. Bu yüzden üniversite öğrencilerinin, özel ders vermeleri ve bundan kazanç sağlamaları yerinde bir karar olacaktır. Şuan ki dönemimizde iş fikirleri çok fazladır. Ancak bu iş fikirlerinden öğrencilere en uygunu ve en avantaj sağlayanı, özel ders verme fikridir.

Üniversite öğrencisinin, özel ders vereceği mekanlar;

Özel ders vermeye başlayan öğrencilerimizin nerede ders vermeleri gerektiğini, ya kendileri ya da ders vereceği öğrencinin ailesi, belirler. İki taraf anlaşıp, ortak bir yol çizdikten sonra eğitim süresi, başlar. Ama günümüzde yurtta kalan birçok üniversite öğrencisi bulunduğundan, yurtta kalan öğrencilere, benim tavsiyem; ders verilen öğrencinin evidir. Özel ders nasıl veririm? Diye endişelenen öğrencilerimizin, zaman içerisinde alışacaklarına hiç şüphem yok. Çünkü belli bir süre sonra öğretmekten zevk alacaksınız ve inanın birilerine bir şeyler öğretmekten mutluluk duyacaksınız. Aynı zamanda da tecrübe edinerek kendinizi geliştireceksiniz. Özel ders vermek ne kadar maddiyat da olsa, aynı zamanda da maneviyattır. Sevgili öğrenci dostlarım; burada ne demek istediğimi, özel ders verdiğiniz o süreçte daha iyi anlayacağınızdan hiç şüphem yok…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ