İş Kurma Fikirleri


Yeni İş Kurma Kredisi


Yeni iş kurma kredisi

Herkesin en büyük hayali rahat, ferah bir hayat sürmek ve kendi iş yerine sahip olmaktır. Bu nedenle yeni iş fikirleri üretmek ve kazandıran işler yapmak istiyoruz. Kişiler hem daha rahat çalışma ortamı sağlamak hem de daha fazla para kazanma imkanına sahip olmak için kendi iş yerlerini açmak istemektedirler. Ancak bu hiçte kolay olmamaktadır. Çünkü sermaye yetersizliği problemleri gibi sorunlarla karşılaşılabiliyor. Fakat bu tarz sorunların üstesinden gelebilmek için birçok kredi kuruluşu iş kurma kredisi vermektedir.

İş kurma kredisi veren kuruluşlar arasında ilk akla gelen bankalar olmakla birlikte, KOSGEB gibi devlet kuruluşları da iş kurmak isteyen bireyleri desteklemektedir. Yeni iş yeri açmak isteyen girişimcilerin akıllarına takılan her soruya cevap veren sitemizde iş fikirleri ve kredi veren kuruluşlar hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Sermaye sıkıntısı yüzünden iş kurma hayalleri yarım kalan kişilerin en çok tercih ettiği yöntem bankalardan kredi almaktır. Farklı birçok banka iş kurmak isteyen kişilere iş kurma kredisi imkanı sağlamaktadır. Bankaların farklı koşullarda verdiği kredi ile kendi iş yerinizi kurabilir ve o iş üzerinden iyi paralar kazanabilirsiniz. İş kredisi ile kendi iş yerine sahip olmak isteyen bireyler için sermaye sıkıntılarını böylece ortadan kaldırmış olacaktır.

İş kurmak için banka kredisi

Bulunduğunuz bölgedeki bankalara giderek iş kredisi için bilgi alabilirsiniz. Size son derece cazip düşük faiz oranlı ve uzun vadeli geri ödemesi esnek kredi fırsatları sunabilirler. Tabi ki her bankanın kredi verme koşulları birbirinden farklılık gösterebilmektedir. Bundan dolayı size en uygun kredi imkanları sunan bankayı bulabilmek için bölgenizdeki bankaları tek tek gezin.


İş kurmak için devlet kredisi

Devlet kredisi kuruluşları arasında olan KOSGEB başvurabilirsiniz. Kuracağınız iş hakkında projenizi hazırlayarak gerekli tüm evrak ve şartları yerine getirerek devlet kredisi alabilirsiniz.

İş yeri açmak için nasıl kredi alınır?

Kendi iş yerini açmak isteyenler için ihtiyaç duyulan finansman destek banka ve KOSGEB tarafından sağlanmaktadır. İş kuracaklara büyük destek sağlayan bankalar birbirinden farklı faiz oranları ve ödeme seçenekleri ile kredi imkanı sağlamaktadırlar. Aynı zaman da Gümrük ve Ticaret Bakanlığı da yerli yatırımcıları ve iş yeri açmak isteyen yeni girişimcileri teşvik amaçlı kredi imkanı sağlayarak iş kredisi vermektedir.

Ülke ekonomisine katkı sağlayacağı düşünülen yeni iş fikirleri doğrultusun da devlette kendi iş yerini açmak isteyen yeni girişimcilere büyük destek sağlamaktadır. Bankalar ve diğer finansmanlar bu desteği sağlarken bir mevzuat ve ödeme planını da beraberinde hazırlamaktadırlar. Geri dönüşümlü olan krediler elbette iş kurma sırasın da büyük kolaylık sağlarlar. Ancak geri ödemesi düşünülmeden alınan bazı krediler kişileri zor durumlara sokabilmektedir. Bu nedenle kredi alırken birçok noktaya dikkat etmek gerekmektedir. Bunların başında kredi alırken başvurulacak tüm bankalar detaylı bir şekilde araştırılmalıdır. En düşük faiz oranıyla kredi imkanı sağlayan bankalar tercih edilmelidir.

Bir diğer konumuz da İş Kurmak İçin Devlet Kredisi Nasıl Alınır? başlığı adı altında sizlere kosgeb destekli kredi imkanları hakkında detaylı bilgiler vermiştik.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ